Raaseporin 3. shakkiturnaus
koululaisille 2013
Raseborgs 3. schackturnering för skolelever 2013
1-6
luokat
Sijoitus Nimi Luokka Koulu Pisteet
Placering Namn Klass
Skola Poänger
1. Roni Tuomisto 6 Mustion koulu 6,0 / 7
2. Ville-Matti Heinonen 6 Mustion koulu 6,0
3. Ermann Laur 6 Kiilan koulu 5,0
4. Ville
Nieminen 5 Klinkbacka 5,0
5. Marco
Törnqvist 6 Seminarieskolan 4,5
6. Haverinen Mikael 6 Kiilan koulu 4,5
7. Robin
Flinck 6 Seminarieskolan 4,5
8. Lahti Tom 6 Kiilan koulu 4,0
9. Ståhl Rene 6 Kiilan koulu 4,0
9. Simon
Lindholm 5 Seminarieskolan 4,0
11. Tobias
Lindqvist 5 Seminarieskolan 4,0
12. Andreas Palin 6 Mustion koulu 4,0
13. Mehdi
El Moutasim 6 Seminarieskolan 4,0
14. Samuel
Strebelle 6 Fiskari 4,0
15.
Alexander Forsskåhl 4 Seminarieskolan 3,5
16. Theodor
Spitz 6 Fiskari 3,0
17. Samu
Trogen 5 Klinkbacka 3,0
18. Matias
Kari 3 Fiskari 3,0
19. Teresa
Forsskåhl 5 Seminarieskolan 3,0
20. Juho Pukkila 4 Mustion koulu 3,0
21. Samuli
Fager 6 Klinkbacka 3,0
22. Ted
Fagerholm 6 Seminarieskolan 3,0
23. Peltonen Ville 6 Kiilan koulu 3,0
24. Sevon Nico 6 Kiilan koulu 2,5
25. Anna Gustavsson 5 Seminarieskolan 2,5
26. Esko Sipiläinen 5 Klinkbacka 2,5
27. Sini Tahvonen 6 Fiskari 2,5
28. Adam
Manelius 4 Seminarieskolan 2,5
29.
Söderberg Theo 6 Kiilan koulu 2,0
30. Tuomas Suhonen 6 Mustion koulu 2,0
31. Onni Tammilehto 3 Fiskari 2,0
32. Thomas
Chilou 3 Fiskari 2,0
33. Neo Flego 1 Katarinaskolan 1,0
7-9
luokat
Sijoitus Nimi Luokka Koulu Pisteet
Placering Namn Klass Skola Poänger
1. Thomas
Nyberg 7 EHS 6,0 / 7
2. Max Kopra 7 EHS 5,0
3. Elmeri Pälikkö 8 Karjaan yhteiskoulu 5,0
4. Kasperi Laiho 8 Karjaan yhteiskoulu 5,0
5. Richard
Wennberg 8 EHS 5,0
6. Jiri Salmela 8 Karjaan yhteiskoulu 5,0
7. Juuso Ruoho 8 EHS 4,0
8. Jonas Appelgren 9 EHS 4,0
9. Milton Bäcksbacka 7 EHS 4,0
10. Santtu Laitinen 8 Karjaan yhteiskoulu 4,0
11. Marcus
Andersson 7 EHS 3,5
12. Atso Luomala 9 Karjaan yhteiskoulu 3,5
13. Egzon Avdi 7 Karjaan yhteiskoulu 3,0
14. Niko Nyman 7 Karjaan yhteiskoulu 3,0
15. Joachim Jalava 7 EHS 3,0
16. Jonathan Koschinski 8 EHS 3,0
17. Rasmus
Mannström 7 EHS 1,5
18. Kasper
Nyberg 8 EHS 1,0
19. Sakari Hukka 8 Karjaan yhteiskoulu 1,0