Pelipäivä tiistaisin
18:30 noin - cirka 22:00
Speldag på tisdagar
KarjURA avoin pikat 2023-24
tiistaisin klo. 18:30 Stefanin Areenalla.
KarjURA öppna blixtar 2023-24
tisdagar kl. 18:30 på Stefan Arenan, Nabogatan 36.
jimmy wikman <jimmynox83@hotmail.com>
* * * * *
Extra blixti-ilta harjoitus
PE 10.05.2024, kl 18.00---}
Vaikka sitten 3 min + 2 sek (:-)))
Jimmy
* * * * *
KARJAA HANDICAP OPEN VOL2
(blixtiversio tällä kertaa)
LA 25.5.2024 kl 13.00 Karjaalla, Naapurinkatu 36.
5 min blixtikisat handicap.
32 nopeinta mahtuu mukaan ja pelataan
2 tasavertaisessa ryhmässä.
Eli 15 peliä (16 henkee).
4 parasta molemmista pääsevät finaaliin (8 henkee).
5-8 parhaat pääsevät B-finaaliin (8 henkee).
Finaalit on 1kierros (7peliä).
Palkinnot saavat 3 parhaita sekä B-finaalin voittaja.
Os-maksu on 15 EU käteisenä tai mobilepay 045-1436828 (10 EU palkintoihin ja 5 EU menee pikkupurtaviin
sekä kahvii jne.)
Tarjoilla on kisan jälkeen sauna+uimaaltaan käyttö
(Omat urheilujuomat mukaan)
Pelotasoitukset ovat:
0 - 200 = 5 - 5 min
201 - 500 = 4 - 6 min
501 - > = 3 - 7 min
TERVETULOA
* * * * *
L ja S: 03. – 04.08.2024 JSM / LFM
FM i Lagblixt 60 år! 3 min. + 2 sek./siirto-drag.
Kaapelitehtaan Merikaapelihalli, Kaapeliaukio 3, 00180 Helsinki.
Ilmoittautuminen ja maksaminen VIIMEISTÄÄN SUNNUNTAINA 30.6.2024.
Osanottomaksu100 €/joukkue.
JOUKKUEIDEN KOKOONPANOT TULEE ILMOITTAAVIIMEISTÄÄN PERJANTAINA 19.7.2024
* * * * *
1. Wikman Jimmy 5,0 / 5
2. Saarinen Elias 4,0
3. Kaskinen Tommy 2,0 2,00
3. Holmqvist Reijo 2,0 2,00
3. Fredriksson Kjell 2,0 2,00
6. Pakkala Juha 0,0
1. Wikman Jimmy 6,0 / 6
2. Saarinen Elias 5,0
3. Högberg Toivo 4,0
4. Kaskinen Tommy 2,5
5. Holmqvist Reijo 2,0
6. Salminen Jari 1,5
7. Pakkala Juha 0,0
1. Högberg Toivo 6,0 / 7
1. Wikman Jimmy 6,0
1. Ståhlberg Rabbe 6,0
4. Fredriksson Kjell 4,0
5. Kejonen Leevi 3,0
6. Vesanen Mauno 2,0
7. Pakkala Juha 1,0
8. Anton 0,0
Karjaan URA 5'+ 0", 17.10.2023
1. Wikman Jimmy 6,0 / 6
2. Ståhlberg Rabbe 3,0
3. Pakkala Juha 2,0
4. Strebelle Aamos 1,0
Karjaan URA 5'+ 0", 26.09.2023
1. Wikman Jimmy 5,5 / 6
2. Strebelle Samuel 4,5 10,00
3. Ståhlberg Rabbe 4,5 9,25
4. Högberg Toivo 2,5
5. Fredriksson Kjell 2,0 3,25
6. Strebelle Aamos 2,0 2,25
7. Pakkala Juha 0,0
Karjaan URA 5'+ 0", 15.08.2023
1. Ståhlberg Rabbe 8,0 / 8,0 !
2. Wikman Jimmy 6,5
3. Högberg Toivo 6,0
4. Syvälahti Heikki 5,5
5. Strebelle Samuel 4,0
6. Wilson Viktor 2,0 3,00
7. Fredriksson Kjell 2,0 2,00
8. Pakkala Juha 1,0 2,00
9. Strebelle Aamos 1,0 1,00
Karjaan URA 5'+ 0", 01.08.2023
1. Wikman Jimmy 9,0 / 10
2. Ståhlberg Rabbe 8,5 34,50
3. Rehn Ralf 8,5 33,25
4. Söderberg Stefan 7,5
5. Högberg Toivo 6,5
6. Söderberg Roger 4,0 8,00
7. Badawien Bassel 4,0 7,00
8. Gröndahl Nina 3,0 5,00
9. Fredriksson Kjell 3,0 4,00
10. Pakkala Juha 1,0
11. Badawien Luca 0,0
Karjaan URA 5'+ 0", 25.07.2023
1. Sandholm Klas 9,0 / 11
2. Wikman Jimmy 8,5 43,75
3. Syvälahti Heikki 8,5 37,00
4. Högberg Toivo 8,0
5. Hellen Bo 7,5
6. Öberg Peter 6,0
7. Söderberg Stefan 5,5
8. Ekberg Leif 5,0
9. Aura Kristian 4,0
10. Söderberg Roger 2,5
11. Gröndahl Nina 1,5
12. Pakkala Juha 0,0
Karjaan URA 5'+ 0", 18.07.2023
1. Hellen Bo 10,5 / 11
2. Syvälahti Heikki 10,0
3. Ståhlberg Rabbe 8,5
4. Rehn Ralf 8,0
5. Wikman Jimmy 6,5
6. Bergman Thomas 5,0 13,50
7. Söderberg Stefan 5,0 13,25 ½
7. Högberg Toivo 5,0 13,25 ½
9. Aura Kristian 4,0
10. Söderberg Roger 2,5
11. Pakkala Juha 1,0
12. Gröndahl Nina 0,0
Karjaan URA 5'+ 0", 11.07.2023
Round 1:
1. Sandholm Klas 8,5 / 10
2. Wikman Jimmy 7,5 36,75
3. Hellen Bo 7,5 29,25
4. Järnström Henrik 7,0
5. Saarinen Elias 6,5
6. Öberg Peter 5,0
7. Ståhlberg Rabbe 4,5 14,50
8. Högberg Toivo 4,5 11,75
9. Ekberg Leif 1,5 5,25
10. Gröndahl Nina 1,5 4,75
11. Pakkala Juha 1,0
Round 2:
1. Sandholm Klas 7,0! / 7
2. Ståhlberg Rabbe 6,0
3. Wikman Jimmy 4,5
4. Öberg Peter 3,0 5,00
5. Ekberg Leif 3,0 4,50
6. Saarinen Elias 2,5
7. Högberg Toivo 1,5
8. Gröndahl Nina 0,5
Karjaan URA 5'+ 0", 04.07.2023
1. Wikman Jimmy 11,0/13 60,75
2. Söderberg Stefan 11,0 59,50
3. Sandholm Klas 10,5
4. Högberg Toivo 10,0
5. Järnström Henrik 9,5
6. Saarinen Elias 8,0
7. Badawien Bassel 6,5
8. Ekberg Leif 5,5 23,50
9. Öberg Peter 5,5 18,50
10. Fredriksson Kjell 4,0
11. Wendelin Alf 3,5
12. Gröndahl Nina 2,0 7,50
13. Pakkala Juha 2,0 6,00
14. Vaskivaara Daniel 2,0 5,50
1. Saarinen Elias 7,0 / 8
2. Wikman Jimmy 6,5
3. Ståhlberg Rabbe 5,0 15,50 1
4. Järnström Henrik 5,0 15,50 0
5. Högberg Toivo 4,0
6. Fredriksson Kjell 3,5
7. Salminen Jari 2,5 5,75
8. Söderberg Roger 2,5 3,75
9. Pakkala Juha 0,0
1. Wikman Jimmy 14,0 / 14!
2. Saarinen Elias 10,5
3. Ståhlberg Rabbe 10,0
4. Högberg Toivo 7,5
5. Gröndahl Nina 5,5 19,75
6. Fredriksson Kjell 5,5 16,25
7. Vaskivaara Daniel 2,0
8. Pakkala Juha 1,0
1. Wikman Jimmy 4,5 / 5
1. Ståhlberg Rabbe 4,5
3. Saarinen Elias 3,0
4. Gröndahl Nina 2,0
5. Vaskivaara Daniel 1,0
6. Pakkala Juha 0,0
1. Syvälahti Heikki 5,5 / 6
2. Wikman Jimmy 4,5
3. Fredriksson Kjell 3,5
4. Vaskivaara Daniel 3,0
5. Saarinen Elias 2,5
6. Högberg Toivo 2,0
7. Pakkala Juha 0,0
Round 1:
1. Syvälahti Heikki 5,0 / 6
2. Wikman Jimmy 4,5
3. Ståhlberg Rabbe 4,0
4. Högberg Toivo 3,5
5. Saarinen Elias 3,0
6. Söderberg Roger 1,0
7. Pakkala Juha 0,0
1. Wikman Jimmy 4,0 / 5
2. Ståhlberg Rabbe 3,0 5,50
3. Högberg Toivo 3,0 5,00
4. Syvälahti Heikki 2,5 5,25
5. Saarinen Elias 2,5 4,25
6. Pakkala Juha 0,0
1. Ståhlberg Rabbe 7,0 / 7!
2. Strebelle Samuel 5,0 13,50
3. Högberg Toivo 5,0 11,00
4. Saarinen Elias 4,0
5. Badawien Bassel 2,5 6,25
6. Söderberg Roger 2,5 3,25
7. Pakkala Juha 2,0
8. Mikkonen Teuvo 0,0
1. Sandholm Klas 9,5 / 11
2. Wikman Jimmy 9,0
3. Högberg Toivo 8,5
4. Ståhlberg Rabbe 7,0
5. Syvälahti Heikki 6,0
6. Hellen Bo 5,5 26,00
7. Saarinen Johannes 5,5 18,25
8. Saarinen Elias 5,0 18,00
9. Söderberg Roger 5,0 15,50
10. Strebelle Samuel 4,0
11. Pakkala Juha 1,0
12. Strebelle Aamos 0,0
Round 1:
1. Wikman Jimmy 5,0 / 5!
2. Saarinen Johannes 3,0 5,00
3. Ståhlberg Rabbe 3,0 4,00
4. Söderberg Stefan 2,0
5. Saarinen Elias 1,5
6. Strebelle Samuel 0,5
1. Wikman Jimmy 5,0 / 5!
2. Söderberg Stefan 4,0
3. Strebelle Samuel 2,0 2,00
3. Saarinen Elias 2,0 2,00
3. Saarinen Johannes 2,0 2,00
6. Fredriksson Kjell 0,0
1. Wikman Jimmy 7,0 / 7!
2. Saarinen Elias 6,0
3. Wilson Viktor 4,0 8,00
4. Ståhlberg Rabbe 4,0 7,00
5. Högberg Toivo 3,0
6. Fredriksson Kjell 2,0 3,00
7. Salminen Jari 2,0 2,00
8. Pakkala Juha 0,0
1. Saarinen Elias 6,0/7 16,50
2. Ståhlberg Rabbe 6,0 16,00
3. Wikman Jimmy 5,5
4. Högberg Toivo 4,5
5. ? Tenho 2,0
6. Fredriksson Kjell 1,5 1,75
6. Pakkala Juha 1,5 1,75
8. Strebelle Aamos 1,0
1. Ståhlberg Rabbe 9,0 / 10
2. Wikman Jimmy 7,0
3. Hellen Bo 5,0
4. Saarinen Elias 4,0
5. Högberg Toivo 3,0
6. Pakkala Juha 2,0
* * * * * *
Pelituloksia - Spelresultat 2022
Pelituloksia - Spelresultat 2020
Pelituloksia - Spelresultat 2019
Pelituloksia - Spelresultat 2018
Seurajoukkueiden SM 2023–2024:
I-divisioonan, Lohko 1:
La 23.9.2023, 1.k
Hämeenlinna HämSK - HSK 4,0 - 4,0
Loimaa LoimSK - KäpSK 3,5 - 4,5
Pori PSY - AkaaS 2,5 - 5,5
Raasepori KarjU - TammerSh2 2,5 - 5,5
Syvälahti Timo - Jaakkola Niklas ½ - ½
Titovets Sergei - Leisti Simo 0 - 1
Hellen Bo - Mäki Juha ½ - ½
Nurk Ivo - Pietarinen Petri 1 - 0
Wikman Jimmy - Mustelin Juhani ½ - ½
Syvälahti Heikki - Salminen Aku 0 - 1
Söderberg Stefan - Karttinen Risto 0 - 1
Saarinen Elias - Puisto Aleksi 0 - 1
Su 24.9.2023, 2.k.
Akaa AkaaS - HämSK 3,0 - 5,0
HSL KäpSK - PSY 4,5 - 3,5
Tampere TammerSh2 - LoimSK 4,0 - 4,0
HSL HSK - KarjU 6,0 - 2,0
Cattaneo Marco - Syvälahti Timo ½ - ½
Norri Joose - Sandholm Klas 1 - 0
Kauranen Matti - Titovets Sergei 1 - 0
Parkkinen Jyrki - Hellen Bo 1 - 0
Uimonen Matti - Nurk Ivo 0 - 1
Khanov Pavel - Wikman Jimmy 1 - 0
Kopsa Petri - Syvälahti Heikki ½ - ½
Aura Daniel - Söderberg Stefan 1 - 0
La 21.10.2023, 3.k
TRE TammerSh2 - PSY 4,5 - 3,5
Loimaa LoimSK - HSK 2,5 - 5,5
HSL KäpSK - AkaaS 3,0 - 5,0
Raasepori KarjU - HämSK 1,5 - 6,5
Syvälahti Timo - Helenius Martti 0 - 1
Sandholm Klas - Vainikka Toni ½ - ½
Titovets Sergei - Vähäuski Toni 0 - 1
Hellen Bo - Lehtohalme Lasse ½ - ½
Nurk Ivo - Kekäläinen Timo 0 - 1
Wikman Jimmy - Peuhu Ari ½ - ½
Syvälahti Heikki - Tefke Joona 0 - 1
Söderberg Stefan - Hietala Juha 0 - 1
La 25.11.2023, 4.k
AkaaS - HSK 2,5 - 5,5
HämSK - TammerSh 2 4,5 - 3,5
PSY - LoimSK 3,0 - 5,0
KarjUra - KäpSK 3,5 - 4,5
Syvälahti Timo - Holopainen Timo 0 - 1
Sandholm Klas - Sund Jan 0 - 1
Titovets Sergei - Calonius Mikael 1 - 0
Hellen Bo - Paronen Petteri ½ - ½
Nurk Ivo - Pietinen Pekka ½ - ½
Wikman Jimmy - Koskimaa Esko 1 - 0
Syvälahti Heikki - Suominen Antti ½ - ½
Söderberg Stefan - Nurmela Janne 0 - 1
La 13.01.2024, 5.k
KäpSK - HämSK 3,5 - 4,5
HSK - TammerSh 2 5,0 - 3,0
AkaaS - LoimSK 4,5 - 3,5
PSY - KarjUra 4,5 - 3,5
Vuorisalo Veli-Ma- Syvälahti, Timo 0 - 1
Nordlund Jukka - Sandholm Klas ½ - ½
Vesalainen Petter- Hellen Bo ½ - ½
Hakanen Tuomo - Nurk Ivo ½ - ½
Leppäkoski Miro - Wikman Jimmy 1 - 0
Kangasniemi Jussi- Syvälahti Heikki 0 - 1
Jakovaara Mika - Saarinen Elias 1 - 0
Nieminen Oliver - Saarinen Johannes 1 - 0
La 10.02.2024, 6.k
KäpSK - HSK 1,5 - 6,5
PSY - HämSK 4,0 - 4,0
AkaaS - TammerSh 2 5,0 - 3,0
LoimSK - KarjUra 2,0 - 6,0
Salo Tapio - Syvälahti Timo ½ - ½
Nokso-Koivisto A - Sandholm Klas ½ - ½
Kaseva Janne - Hellen Bo ½ - ½
Erlund Kaj - Nurk Ivo ½ - ½
Mäkelä Paavo - Wikman Jimmy 0 - 1
Hellström Jarkko - Syvälahti Heikki 0 - 1
Koivumäki Marko - Saarinen Elias 0 - 1
Nokso-Koivisto V - Saarinen Johannes 0 - 1
La 16.03.2024, 7.k
HSK - PSY 5,5 - 2,5
HämSK - LoimSK 4,0 - 4,0
TammerSh 2 - KäpSK 3,0 - 5,0
KarjUra - AkaaS 5,5 - 2,5
Syvälahti Timo - Taivainen Jukka 0 - 1
Sandholm Klas - Pyykkönen Mika ½ - ½
Titovets Sergei - Tuomala Tapio 1 - 0
Hellen Bo - Harju Jukka 1 - 0
Nurk Ivo - Räisänen Kalervo ½ - ½
Wikman Jimmy - Mikkonen Harri ½ - ½
Syvälahti Heikki - Rantanen Veikko 1 - 0
Söderberg Stefan - Kuparinen Ossi 1 - 0
I-divisioona, lohko 1
HSK 7 6 1 0 13 38.0
---------------------------------
HämSK 7 4 3 0 11 32.5
AkaaS 7 4 0 3 8 28.0
KäpSK 7 4 0 3 8 26.5
TammerSh 2 7 2 1 4 5 26.5
KarjUra 7 2 0 5 4 24.5
---------------------------------
LoimSK 7 1 2 4 4 24.5
PSY 7 1 1 5 3 23.5
Finlands Schackförbund rf har i sin
resultat tabell LoimSK på plats 6 och
KarjUra på plats 7?
Poängen är samma, "målkvoten" är samma, match-
segrar 2-1 till KarjURA och inbördesmatchen
2-6 till KarjURA!
Kan någon ge en vettig förklaring? då det står i
tävlingsbestämmelserna:
Joukkuekilpailussa, jossa pelataan täydellinen turnaus:
Joukkuepisteet, pelipisteet, joukkuevoitot,
keskinäinen ottelu tai ottelut, ....
SM-kilpailumääräykset
Vahvistettu liiton hallituksen kokouksessa 14.6.2023
4.8. Sijoitusten määrääminen
Suomen mestaruuden saavuttaa SM-liigan voittaja. Sijoitukset kaikissa sarjoissa määräytyvät seuraavasti: joukkuepisteet (joukkuevoitosta 2, joukkuetasapelistä 1 piste), pelipisteet (tasatilanteessa voitettujen pelien määrä), joukkuevoitot, keskinäinen ottelu, vertailu keskinäisessä ottelussa kohdan 4.5. mukaan, voitto ylemmällä pöydällä keskinäisessä ottelussa, Sonneborn–Berger-joukkuevertailu, uusintaottelu lyhyemmin peliajoin Mahdolliset rahapalkinnot jaetaan sijoitusten mukaan.
https://www.shakkiliitto.fi/saannot/sm-kilpailumaaraykset/
4.8. Sijoitusten määrääminen
III-divisioona, Lohko 1:
La 23.9.2023, 1.k.
Salo SalSK 2 - SalSK 3 2,5 - 1,5
Karjaa KarjU 2 - ÅmSK 3 - 1
Saarinen Johannes - Lindholm Kurt 1 - 0
Badawieh Bassel - Jönsson Patrick 1 - 0
Salminen Jari - Nyman Leif ½ - ½
Fredriksson Kjell - Friis Edvard ½ - ½
La 21.10.2023, 2.k.
Turku TuTS 3 - SalSK 2 0 - 4
Salo SalSK 3 - KarjU 2 1 - 3
Tocklin Tomi - Saarinen Elias 0 - 1
Virtanen Aleksi - Saarinen Johannes ½ - ½
Alho Lauri - Badawieh Bassel 0 - 1
Haanila Erkki - Fredriksson Kjell ½ - ½
La 25.11.2023, 3.k.
Karjaa KarjU 2 - TuTS 3 4 - 0
Wilson Victor - Puhtila August 1 - 0
Saarinen Elias - Puhtila Erik 1 - 0
Saarinen Johannes - Nieminen Erik 1 - 0
Salminen Jari - Saari Anton 1 - 0
Åminnefors SK - SalSK 3 3 - 1
Lindholm Kurt - Mäkelä Jari ½ - ½
Jönsson Patrick - Savikko Seppo 1 - 0
Kaskinen Tommy - Rask Rauno ½ - ½
Friis Edvard - Tuomarmäki Viljo 1 - 0
La 13.01.2024, 4.k.
Salo SalSK 2 - KarjU 2 3.5 - 0.5
Närhi Kimmo - Wilson Victor ½ - ½
Bergman Thomas - Ståhlberg Rabbe 1 - 0
Vierjoki Timo - Badawieh Bassel 1 - 0
Riekkinen Keijo - Salminen Jari 1 - 0
Turku TuTS 3 - ÅmSK 0.5 - 3.5
Poutanen Nikita - Lindholm Kurt 0 - 1
Mattila Mikael - Jönsson Patrick 0 - 1
Nyberg Max - Kaskinen Tommy 0 - 1
Poutanen Roman - Lindström Ove ½ - ½
La 10.2.2024, 5.k.
Salo SalSK 3 - TuTS 3 4 - 0
Åminnefors ÅmSK - SalSK 2 0 - 4
Tocklin Tomi - Järvi Leo 1 - 0
Haanila Erkki - Puhtila August 1 - 0
Torvi Markku - Puhtila Erik 1 - 0
Savikko Seppo - Saari Anton 1 - 0
III-divisioona, lohko 1
SalSK 2 4 4 0 0 8 14.0
KarjU 2 4 3 0 1 6 10.5
ÅmSK 4 2 0 2 4 7.5
SalSK 3 4 1 0 3 2 7.5
TuTS 3 4 0 0 4 0 0.5
III-divisioona, nousukarsinta, ottelut 16.3.2024
KarjU 2 - TammerSh 3 2.5 - 1.5
Saarinen Elias - Leisti Simo ½ - ½
Saarinen Johannes - Salminen Aku 1 - 0
Badawieh Bassel - Puisto Aleksi 0 - 1
Salminen Jari - Ihalainen Juho 1 - 0
* * * * * * *
K A R J A A N O P E N
07.10.2023. 12 kierrosta, 15+15 min aikatasoitus.
* * * * * * *
Näkövammaisten shakin PM-kilpailut,
Fredericia, Tanska 11. – 13.8.2023
KIERROS 1
KIERROS 2
KIERROS 3
LOPPUJÄRJESTYS
* * * * * * *
FM LAG-BLIXT 2023 / SM JOUKKUE-PIKA 2023
Joukkuepikashakin SM-kilpailu M sijoitusryhmä, 06.08.2023
Team-Composition with round-results
Joukkuepikashakin SM-kilpailu 1. sijoitusryhmä, 06.08.2023
Team-Composition with round-results
Joukkuepikashakin SM-kilpailu 4. sijoitusryhmä, 06.08.2023
Team-Composition with round-results
Joukkuepikashakin SM-kilpailu Alkuryhmä F, 05.08.2023
Team-Composition with round-results
Joukkuepikashakin SM-kilpailu Alkuryhmä E, 05.08.2023
Team-Composition with round-results
* * * * * * *
I-divisioonan kokoonpanot 2023–2024
5 KarjUra Rtg-Ø:2071
Bo. Name NRtg IRtg FED
1. Syvälahti Timo 2179 2177 FIN
2.CM Sandholm Klas 2184 2206 FIN
3. Titovets Sergei 2097 2070 FIN
4. Hellen Bo 2090 2048 FIN
5. Nurk Ivo 2074 2073 FIN
6. Wikman Jimmy 2044 2077 FIN
7. Syvälahti Heikki 2012 1985 FIN
8. Söderberg Stefan 1842 1853 FIN
Wilson Victor 1865 1740 FIN
Saarinen Elias 1805 0 FIN
Miettinen Keijo 1889 0 FIN
Enberg Viktor 1842 1898 FIN
Ståhlberg Rabbe 1735 0 FIN
Saarinen Johannes 1735 0 FIN
Högberg Toivo 1710 1792 FIN
Badawieh Bassel 1664 0 FIN
Wendelin Alf 1663 0 FIN
Salminen Jari 1637 0 FIN
Strebelle Samuel 1609 0 FIN
Fredriksson Kjell 1615 0 FIN
Wikman Bengt 1554 1691 FIN
Vesanen Mauno 1574 0 FIN
Söderberg Roger 1472 0 FIN
Kejonen Leevi 1445 0 FIN
S50-seniorien SM-kilpailu 2023.05.18-21.
1./20. Tiitta Sauli MatSK 2151 6,0 / 7
2. Kiili Markus Gambiitti 2157 5,5
3. Sorvari Jarmo TammerSK 2073 4,5
4. Hellen Bo KarjURA 2088 4,5
13. Syvälahti Heikki KarjURA 2026 3,0
Suomen Shakkiliito
I-divisioonan ohjelma 2022-2023
1. kierros la 24.09.2022 LauttSSK - KarjUra1 3 - 5
2. kierros su 25.09.2022 KarjUra - KS-58 3 - 5
3. kierros la 12.11.2022 KarjUra - AkaaS 6½ - 1½
4. kierros la 14.01.2023 Aatos - KarjUra1 6½ - 1½
5. kierros su 15.01.2023 KarjUra1 - PSY 5½ - 2½
6. kierros la 11.02.2023 EtVaS2 - KarjUra1 3½ - 4½
7. kierros la 01.04.2023 TuTS2 - KarjUra1 4½ - 3½
Lohko 1
Aatos 7 5 1 1 11 41.0
----------------------------
LauttSSK 7 5 1 1 11 35.0
KarjUra 7 4 0 3 8 29.5
KS-58 7 4 0 3 8 28.0
AkaaS 7 3 0 4 6 27.5
PSY 7 3 0 4 6 27.0
----------------------------
TuTS 2 7 2 0 5 4 17.0
tVaS 3 7 1 0 6 2 19.0
II-divisioonan ohjelma 2022–2023
1. kierros la 24.09.2022 KarjUra2 - HämSK 0 - 5
2. kierros la 12.11.2022 MatSK3 - KarjUra2 3½ - 1½
3. kierros la 14.01.2023 KarjUra - MeRa 2½ - 2½
4. kierros la 11.02.2023 KarjUra2 - X 1 - 4
5. kierros su 02.04.2023 Gambiitti2 - KarjUra2 0 - 5 WO
Lohko 4
HämSK 4 3 1 0 7 15.0
--------------------------------
MatSK 3 4 3 0 1 6 11.5
X 4 1 2 1 4 10.5
Me-Ra 4 0 2 2 2 8.0
--------------------------------
KarjUra 2 4 0 1 3 1 5.0
Gambiitti 2 0 0 0 0 0 0.0
III-divisioona, lohko 1
HSC 3 4 3 1 0 7 11.5
--------------------------------
MatSK 4 4 2 2 0 6 12.0
ÅmSK 4 1 1 2 3 9.0
KirkSK 4 1 0 3 2 10.0
LauttSSK 3 4 0 2 2 2 7.5
SSL, Seurajoukkueiden SM-kilpailu 2022/23, Tuolspalvelut
* * * * *
Joukkuepikashakin 58. SM-turnaus 06. - 07.08.2022:
Joukkuepikashakin SM 2022, alkuryhmä E, Board list KarjURA1
Joukkuepikashakin SM 2022, alkuryhmä C, Board list KarjURA2
Joukkuepikashakin SM 2022, Ryhmä M, Board list SM/FM
Joukkuepikashakin SM 2022, Ryhmä 1, Board list KarjURA1
Joukkuepikashakin SM 2022, Ryhmä 3, Board list KarjURA2
* * * * *
Pikashakin SM 23.10.2022.
S50-sarja: Pikapelit vaihtovärein(3 min+2 s/siirto)
10. Syvälahti Heikki 2096 KarjUra 15/28.
11. Raki Jyrki 2040 Gambiitti 15/28.
Suomen mestaruudesta pelattiin uusinta:
Raki – Syvälahti 1–0,
Syvälahti – Raki 1–0. = 1-1.
Armageddon: Syvälahti – Raki 1–0.
* * * * *
Nousukarsintaottelu, 19.03.2022
KarjURA 2 - Gambiitti 4 4½ - ½
Jimmy Wikman - Aleksi Kaitala 1 - 0
Bo Hellen - Tommi Peltola 1 - 0
Stefan Söderberg - Aulikki Ristoja 1 - 0
Victor Wilson - Martti Kukkonen ½ - ½
Bassel Badawien - Juho Kahlos 1 - 0
Onnittelut! KarjURA 1, 2 div ---> 1 div. 2022
Gratulationer! KarjURA 2, 3 div ---> 2 div. 2022
* * * * * * *
16th IBCA Chess Olympiad for the Blind and Visually Impaired 2021
Joukkuekokoonpano Finland:
1. Tonteri Ari FIN 503479 2,0 / 9
2. Holmela Kari FIN 505528 5,0
3. Wikman Bengt FIN 503681 3,0
4. Ruohonen Teemu FIN 506605 3,5
* * * * *
Joukkuepikashakin 58. SM-turnaus 06. - 07.08.2022
JIMMYN 40 VUOTIS JUHLA-BLIXTITURNAUS 20.05.2023 klo 12.00 Karjaalla
Kirjoitusvirhe / Skrivfel : Ottelu 14. Toivo Högberg - 11. Ralf Rehn 1 - 0 . --->Oikea tulos : 0 - 1 .
Lopputulos : Ralf Rehn = 14,5 pistettä ja Toivo Högberg = 5,0 pistettä.
KarjURA 2000 - 2017.02.21:
Get in touch: