EKENÄS SCHACKKLUBB
Ystadsgatan 14 - Ystadinkatu 14
VI FINNS NU PÅ LICHESS.ORG
OLEMME SIVULLA LICHESS.ORG
Registrera dig med att gå in på
Adress/Osoite: lichess.org/team/eksk
Vi accepterar som medlemmar endast finländare eller spelare, som representerar finska schackklubbar.
Jäseniksi hyväksymme a) suomalaiset tai b) suomalaisia shakkikerhoja edustavat pelaajat.
We accept only either Finns or players representing Finnish chess clubs as our members.
Rabbe Ståhlberg
Ordförande/Puh.joht.
Sekreterare/Sihteeri
rabies182@hotmail.com
Tage Ekberg
Viceordförande
Varapuheenjoht.
Mail to Ekenäs Schackklubb.rf:
rabies182@hotmail.com
Leif Ekberg
Kassör / Rah.hoit.
Hemsidan:
Alf Wendelin
affe.wendelin@gmail.com
Tommy Öberg
Tävlingschef
Kilp. pääll.
Medlemsförteckning - Jäsenluettelo 2024
Heders medlemmar - Kunniajäseniä
WENDELIN ALF
Ständiga medlemmar - Pysyviä jäseniä
JOHANSSON CLAS-ERIK
Medlemmar - Jäseniä
AHLBERG VALTER
BERGMAN THOMAS
EKBERG LEIF
EKBERG TAGE
ENBERG VIKTOR
HOLMÉN TOM
JOHANSSON CLAS-ERIK
MIETTINEN LARRY
STÅHLBERG RABBE
WENDELIN ALF
WENDELIN MELANIE
ÖBERG JOEL
ÖBERG PETER
ÖBERG TOMMY
Medlemmar på netet - Jäseniä verkossa
AHLBERG VALTER / ValterAhlberg
BADAWIEN BASSEL / BasselBada
BERGMAN THOMAS / King_Bergman
EKBERG LEIF / Liffu
EKBERG TAGE / Tatta
ENBERG VIKTOR / ViggoE
HOLMÉN TOM / Toguho
MIETTINEN KEIJO / olavi46
MIETTINEN LARRY / Lalla67
JÄRNSTRÖM HENRIK / othello1
SANDHOLM KLAS / CM Pullakuski
STÅHLBERG RABBE / rabbeus
WENDELIN ALF / Viri48
WENDELIN MELANIE / Obsidian45
WIKMAN JIMMY / bimboss83
WILSON VICTOR / tohtorigonzo
ÖBERG JOEL / Clovis_china
ÖBERG PETER / perobg
ÖBERG TOMMY / Rapa10
EkSK Spelprogram 2024 Peliohjelma
April - Huhtikuu
04.04.2024, klo 18:30, EkSK 3'+2". Årsdelstävling, rond 5.
1. Rabbe Ståhlberg 7,5 / 10
2. Tommy Öberg 6,5
3. Leif Ekberg 6,0
4. Tom Holmèn 4,5
5. Tage Ekberg 4,0
6. Alf Wendelin 1,5
To 18.04.2024, 18:30, EkSK 5’+0”.
Årsdelstävling, rond 6./1.
1. Rabbe Ståhlberg 4,5 / 5
2. Tommy Öberg 4,0
3. Tom Holmèn 3,0
4. Alf Wendelin 2,0
5. Leif Ekberg 1,5
6. Tage Ekberg 0,0
To 18.04.2024, 19:30, EkSK 5’+0”.
Årsdelstävling, rond 6./2.
1. Tommy Öberg 5,0 / 5
2. Peter Öberg 4,0
3. Tom Holmèn 3,0
4. Leif Ekberg 1,5
5. Tage Ekberg 1,0
6. Alf Wendelin 0,5
Maj - Toukokuu
Extra blixti-ilta harjoitus
PE 10.05.2024, kl 18.00---}
Vaikka sitten 3 min + 2 sek (:-)))
Jimmy
KARJAA HANDICAP OPEN VOL2
LA 25.5.2024 kl 13.00 Karjaalla, Naapurinkatu 36.
5 min blixtikisaat handicap (tällä kertaa)
Pelotasoitukset ovat:
0 - 200 = 5 - 5 min
201 - 500 = 4 - 6 min
501 - > = 3 - 7 min
- 32 nopeinta mahtuu mukaan ja pelataan 2 tasavertaisessa
ryhmässä. Eli 15 peliä (16 henkee).
- 4 parasta molemmista pääsevät finaaliin (8 henkee).
- 5-8 parhaat pääsevät B-finaaliin (8 henkee).
Finaalit on 1 kierros (7 peliä).
Palkinnot saavat 3 parhaita sekä B-finaalin voittaja.
Os-maksu on 15 EU käteisenä tai mobilepay 045-1436828
(10 EU palkintoihin ja 5 EU menee pikkupurtaviin sekä kahvii jne.)
Tarjoilla on kisan jälkeen sauna + uimaaltaan käyttö
(Omat urheilujuomat mukaan)
TERVETULOA KarjURA, Jimmy Wikman
Juni - Kesäkuu
Juli - Heinäkuu
??.07. EkSK 5’+0”, kl. 16:00
och 3’+2”, kl. 17:30 Kimito.
Augusti - Elokuu
L ja S: 3.–4.8.2024 Joukkueblixtin SM 60 vuotta!
FM i Lagblixt 60 år! 3 min. + 2 sek./siirto-drag.
Kaapelitehtaan Merikaapelihalli, Kaapeliaukio 3, 00180 Helsinki.
Ilmoittautuminen ja maksaminen VIIMEISTÄÄN SUNNUNTAINA 30.6.2024.
Osanottomaksu100 €/joukkue.
JOUKKUEIDEN KOKOONPANOT TULEE ILMOITTAAVIIMEISTÄÄN PERJANTAINA 19.7.2024
September - Syyskuu
To 05.09.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 7.
To 19.09.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 8.
Oktober - Lokakuu
To 03.10.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 9.
To 17.10.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 10.
To 31.10.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 11.
November - Marraskuu
To 14.11.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 12.
To 28.11.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 13.
December - Joulukuu
To 05.12.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 14.
To 19.12.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 15.
* * * * * * * * *
Januari - Tammikuu
25.01.2024, klo 18:30, EkSK 5'+0". Årsdelstävling, rond 1.
1. Rabbe Ståhlberg 7,5 / 10
2. Tom Holmèn 6,0 26,00
3. Tommy Öberg 6,0 22,25
4. Alf Wendelin 5,0
5. Leif Ekberg 3,5
6. Tage Ekberg 2,0
Februari - Helmikuu
Årsmöte 22.02.2024 kl. 18:00.
Val av styrelse:
Ordförande: Rabbe Ståhlberg
Viceordförande: Tage Ekberg
Sekreterare: Rabbe Ståhlberg
Kassör: Leif Ekberg
Tävlingsledare: Tommy Öberg
22.02.2024, klo 18:30, EkSK 5'+0". Årsdelstävling, rond 2.
1. Rabbe Ståhlberg 8,5 / 10
2. Tom Holmèn 7,0
3. Tommy Öberg 6,0
4. Leif Ekberg 4,0
5. Alf Wendelin 3,5
6. Tage Ekberg 1,0
Mars - Maaliskuu
07.03.2024, klo 18:30, EkSK 3'+2". Årsdelstävling, rond 3.
1. Rabbe Ståhlberg 5,0 / 6
2. Tommy Öberg 4,0
3. Leif Ekberg 3,0
4. Alf Wendelin 0,0
21.03.2024, klo 18:30, EkSK 5'+0". Årsdelstävling, rond 4.
1. Rabbe Ståhlberg 7,0 / 8
2. Tommy Öberg 6,0
3. Leif Ekberg 4,0
4. Tage Ekberg 2,0
5. Alf Wendelin 1,0
* * * * * * * *
STYRELSE / HALLITUS