RESULTAT

 

EkSK Turneringar 2019


Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 7/2019, 07.11.2019.


1. Tommy Öberg       4,0 / 4  !

2. Leif Ekberg       2,5

3. Tage Ekberg       1,5        1,75  1

4. Alf Wendelin      1,5        1,75  0

5. Herman Friman     0,5



Ekenäs SK, 20 + 20 min., 6/2019, 31.10.2019.


1. Rabbe Ståhlberg   5,0 / 5  !

2. Tage Ekberg       3,0        5,00

3. Tommy Öberg       3,0        4,00

4. Leif Ekberg       2,0        3,00

5. Alf Wendelin      2,0        2,00

6. Herman Friman     0,0



Ekenäs SK, 3 min.+2 sek/drag, 5/2019, 24.10.2019.


1. Leif Ekberg      10,0 / 12

2. Alf Wendelin      7,0

3. Tage Ekberg       6,0

4. Herman Friman     1,0



Ekenäs SK, 5 + 5 min., 6/2019, 17.10.2019.


1. Tommy Öberg       7,5 / 8

2. Rabbe Ståhlberg   6,5

3. Leif Ekberg       4,0

4. Alf Wendelin      2,0

5. Herman Friman     0,0



Ekenäs SK, 3 min.+2 sek/drag, 4/2019, 10.10.2019.


1. Leif Ekberg       7,0 / 8

2. Alf Wendelin      5,0

3. Herman Friman     0,0



Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 6/2019, 03.10.2019.


1. Alf Wendelin      3,0 / 4

2. Tage Ekberg       2,0        5,00

3. Tommy Öberg       2,0        3,00   1

4. Leif Ekberg       2,0        3,00   0

5. Herman Friman     1,0



Ekenäs SK, 20 + 20 min., 5/2019, 26.09.2019.


1. Alf Wendelin      2,5 / 3

2. Herman Friman     2,0

3. Rabbe Ståhlberg   1,5

4. Tage Ekberg       0,0



Ekenäs SK, 5 + 5 min., 5/2019, 19.09.2019.


1. Rabbe Ståhlberg   8,0 / 8  !

2. Tommy Öberg       6,0

3. Alf Wendelin      4,0

4. Tage Ekberg       2,0

5. Herman Friman     0,0



Ekenäs SK, 3 min.+2 sek/drag, 3/2019, 12.09.2019.


1. Tommy Öberg      10,5 / 12

2. Rabbe Ståhlberg   9,0

3. Leif Ekberg       7,5

4. Viktor Enberg     5,5       21,50

5. Alf Wendelin      5,5       20,25

6. Tage Ekberg       4,0

7. Herman Friman     0,0



Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 5/2019, 05.09.2019.


1. Tommy Öberg       5,0 / 5 !

2. Alf Wendelin      3,0

3. Leif Ekberg       2,0        4,25

4. Herman Friman     2,0        3,00

5. Tage Ekberg       1,5        3,50

6. Viktor Enberg     1,5        2,50



Lagblixtschack 5+5 min. FM 2019.08.03.-04.:


2019.08.04. finaalit:


-Tabell

-Laguppställning med rondresultat


Kval F-Gruppen, 2019.08.03.:


-Tabell

-Laguppställning med rondresultat



Ekenäs öppna mästerskap, 12 + 12 min., 25.04.2019.

 

1. Tommy Öberg       6,5 / 7

2. Rabbe Ståhlberg   5,5

3. Viktor Enberg     5,0

4. Henrik Järnström  3,5        7,00

5. Leif Ekberg       3,5        6,75

6. Tage Ekberg       3,0

7. Herman Friman     0,5        0,50

7. Alf Wendelin      0,5        0,50



Ekenäs SK, 5 + 5 min., 4/2019, 11.04.2019.


1. Rabbe Ståhlberg   8,5 / 10

2. Leif Ekberg       7,5

3. Viktor Enberg     6,5

4. Alf Wendelin      4,5

5. Tage Ekberg       3,0

6. Herman Friman     0,0



Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 4/2019, 04.04.2019.


1. Tommy Öberg       4,5 / 5    8,25   ½

1. Rabbe Ståhlberg   4,5        8,25   ½

3. Leif Ekberg       2,5

4. Alf Wendelin      1,5        1,75   1

5. Tage Ekberg       1,5        1,75   0

6. Herman Friman     0,5



Ekenäs SK, 20 + 20 min., 3/2019, 28.03.2019.

 

1. Tommy Öberg       5,5 / 6

2. Rabbe Ståhlberg   5,0

3. Viktor Enberg     3,5        7,00

4. Leif Ekberg       3,5        5,25

5. Alf Wendelin      1,5

6. Tage Ekberg       1,0        1,50

7. Herman Friman     1,0        1,00



Ekenäs SK, 5 + 5 min., 3/2019, 21.03.2019.


1. Rabbe Ståhlberg   7,5 / 8

2. Viktor Enberg     5,5

3. Alf Wendelin      3,0

4. Tage Ekberg       2,5

5. Herman Friman     1,5



Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 3/2019, 07.03.2019.


1. Viktor Enberg     4,0 / 5    7,50

2. Rabbe Ståhlberg   4,0        7,00

3. Leif Ekberg       3,5

4. Alf Wendelin      2,0

5. Tommy Öberg       1,5

6. Herman Friman     0,0



Ekenäs SK, 20 + 20 min., 1/2019, 24.01.2019.

 

1. Rabbe Ståhlberg   4,0 / 5    8,00

2. Tommy Öberg       4,0        7,00

3. Leif Ekberg       3,5

4. Tage Ekberg       2,5

5. Herman Friman     0,5        0,50

5. Alf Wendelin      0,5        0,50



Ekenäs SK, 5 + 5 min., 2/2019, 21.02.2019.


1. Leif Ekberg       7,5 / 9

2. Alf Wendelin      6,0

3. Tage Ekberg       4,0

4. Herman Friman     0,5



Ekenäs SK, 3 min.+2 sek/drag, 2/2019, 14.02.2019.

 

1. Tommy Öberg       7,5 / 10

2. Alf Wendelin      6,0      28,25

3. Viktor Enberg     6,0      25,00

4. Leif Ekberg       6,0      22,25

5. Tage Ekberg       3,5

6. Herman Friman     1,0



Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 2/2019, 07.02.2019.

 

1. Leif Ekberg       6,0 / 8

2. Rabbe Ståhlberg   5,5

3. Alf Wendelin      4,0

4. Tage Ekberg       3,0

5. Herman Friman     1,5


 

Ekenäs SK, årsmötesblixt 2019.01.31.

 

1. Tommy Öberg       6,5 / 8

2. Alf Wendelin      5,5

3. Tage Ekberg       3,5

4. Leif Ekberg       3,0

5. Herman Friman     1,5

 

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 1/2019, 24.01.2019.

 

1. Viktor Enberg     5,0 / 6

2. Thomas Bergman    4,0        9,00

3. Tommy Öberg       4,0        8,00

4. Alf Wendelin      3,0        8,00

5. Leif Ekberg       3,0        7,00

6. Herman Friman     1,0        3,00

7. Tage Ekberg       1,0        1,00

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 1/2019, 17.01.2019.

 

1. Leif Ekberg       7,5 / 9

2. Alf Wendelin      5,0

3. Tage Ekberg       4,0

4. Herman Friman     1,5

 

 

Ekenäs SK, 3 min.+2 sek/drag, 1/2019, 10.01.2019.

 

1. Viktor Enberg     9,0 / 12   45,00

2. Tommy Öberg       9,0        41,00

3. Rabbe Ståhlberg   8,0

4. Leif Ekberg       7,5

5. Tage Ekberg       4,0

6. Alf Wendelin      3,5

7. Herman Friman     1,0

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 1/2019, 03.01.2019.

 

1. Tommy Öberg       3,0 / 4

2. Tage Ekberg       2,0     5,00

3. Alf Wendelin      2,0     3,00  1

4. Leif Ekberg       2,0     3,00  0

5. Herman Friman     1,0

 

 

EkSK Turneringar 2018

 

Årstävling 2018

 

Prestandaresultat 2018

 

Klubbmästerskapet närschack 75 min + 30 sek / drag, 2018

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 3 och 4, 31.12.2018.

 

Alf Wendelin - Viktor Enberg    0 - 1 wo

Alf Wendelin - Rabbe Ståhlberg  0 - 1 wo

 

Ekenäs Blixtmästerskap / TMS:n 

Pikamestaruus 5+5 min. 27.12.2018.

                                                         +50v.  +65v.

1. Wikman Jimmy     2154 KarjURA  12,0 / 13  69,25

2. Sandholm Klas    2182 KarjURA  12,0       67,00

3. Rabbe Ståhlberg  2029 EkSK     10,0                1.

4. Leif Ekberg      1820 EkSK      9,5                      1.

5. Tommy Öberg      1988 EkSK      8,0                2.

6. Peter Öberg      1843 EkSK      7,5                3.

7. Wilson Victor    1775 KarjURA   6,5

8. Tage Ekberg      1684 EkSK      6,0   22,00  1     4.

9. Viktor Enberg    1977 EkSK      6,0   22,00  0

10. Pekka Vehanen   1574 KirkSK    5,0                      2.

11. Alf Wendelin    1728 EkSK      3,5                      3.

12. Bruno Garcia    1496 KarjURA  U2,5

13. Joel Öberg      1400 EkSK     U1,5

14. Herman Friman   1638 EkSK      1,0                      4.

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 8/2018, 20.12.2018.

 

1. Tommy Öberg       4,0 / 5

2. Viktor Enberg     3,5

3. Alf Wendelin      3,0

4. Leif Ekberg       2,5

5. Tage Ekberg       1,0     3,00

6. Herman Friman     1,0     1,00

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 8/2018.12.13. och Skinkblixt.

 

1. Tommy Öberg       9,0 / 10

2. Viktor Enberg     7,5    24,00

2. Leif Ekberg       7,5    24,00

4. Alf Wendelin      4,0

5. Tage Ekberg       1,0     1,00

5. Herman Friman     1,0     1,00

 

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 4/2018.11.29.

 

1. Leif Ekberg       2,5 / 3   2,25

1. Rabbe Ståhlberg   2,5       2,25

3. Herman Friman     1,0

4. Alf Wendelin      0,0

 

 

Ekenäs SK, träning 3 min.+2 sek/drag, 2018.11.22.

 

1. Leif Ekberg       8,5 / 9

2. Alf Wendelin      5,0

3. Tage Ekberg       2,5

4. Herman Friman     2,0

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 7/2018.11.15.

 

1. Viktor Enberg     7,0 / 8

2. Leif Ekberg       5,0

3. Alf Wendelin      4,5

4. Tage Ekberg       2,5

5. Herman Friman     1,0

 

 

Ekenäs SK, träning 3 min.+2 sek/drag, 2018.11.08.

 

1. Tommy Öberg       9,0 / 10

2. Viktor Enberg     6,0

3. Leif Ekberg       4,5    18,75

4. Tage Ekberg       4,5    17,25

5. Alf Wendelin      4,5    14,25

6. Herman Friman     1,5

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 7/2018, 01.11.2018.

 

1. Rabbe Ståhlberg   5,0 / 5 !

2. Alf Wendelin      3,0

3. Tommy Öberg       2,5

4. Leif Ekberg       2,0     3,00

5. Herman Friman     2,0     2,50

6. Tage Ekberg       0,5

 

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 3/2018.10.25.

 

1. Tommy Öberg       4,0 / 5

2. Rabbe Ståhlberg   3,5

3. Tage Ekberg       3,0

4. Leif Ekberg       2,5

5. Alf Wendelin      2,0

6. Herman Friman     0,0

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 6/2018.10.18.

 

1. Rabbe Ståhlberg  11,5 / 12

2. Tommy Öberg       8,0

3. Leif Ekberg       7,5

4. Viktor Enberg     6,5

5. Tage Ekberg       3,5

6. Alf Wendelin      2,5

7. Herman Friman     2,5

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 1 och 5, 11.10.2018.

 

Alf Wendelin - Leif Ekberg        ½ - ½

Rabbe Ståhlberg - Viktor Enberg   ½ - ½

 

 

 

Lions Club SM-turnaus 2018.10.06.

 

 

 

Chess'n Jazz - Hanko 05.10.2018   

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 6/2018, 04.10.2018.

 

1. Viktor Enberg     4,5 / 5

2. Leif Ekberg       3,5

3. Tage Ekberg       3,0

4. Tommy Öberg       2,0

5. Alf Wendelin      1,5

6. Herman Friman     0,5

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 2, 27.09.2018.

 

Tage Ekberg - Alf Wendelin      ½ - ½

Leif Ekberg - Rabbe Ståhlberg   ½ - ½

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min. Marknadsblixt, 20.09.2018.

 

1. Tommy Öberg       8,0 / 8   !

2. Jarkko Lehtinen   5,0

2. Leif Ekberg       5,0

4. Tage Ekberg       2,0

5. Herman Friman     0,0

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 5/2018.09.13.

 

1. Rabbe Ståhlberg  10,0 / 12

2. Tommy Öberg       9,5

3. Alf Wendelin      6,0

4. Herman Friman     3,0

5. Tage Ekberg       1,5

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 5/2018, 06.09.2018.

 

1. Jarkko Lehtinen   6,0 / 6   !

2. Tommy Öberg       5,0

3. Leif Ekberg       3,5

4. Alf Wendelin      3,0

5. Tage Ekberg       2,0

6. Edvard Dahlström  1,5

7. Herman Friman     0,0

 

 

 

56. FM-turnering i lagblixt

 

04.08.2018,  Kval / karsinta

 

E-ryhmä / grupp,   EkSK:

Joukkuepikashakin SM 2018

 

 

05.08.2018,  Final / finaali

 

2-ryhmä / grupp,   EkSK:

Joukkuepikashakin SM 2018

 

 

 

Ekenäs öppna mästerskap, 15 + 15 min., 26.04.2018.

 

1. Viktor Enberg     5,0 / 5 !

2. Leif Ekberg       3,0

3. Tommy Öberg       2,5

4. Alf Wendelin      2,0

5. Tage Ekberg       1,5

6. Herman Friman     1,0

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 4/2018.04.19.

 

1. Leif Ekberg       6,0 / 8   12,00

1. Tommy Öberg       6,0       12,00

3. Tage Ekberg       0,0

 

 

18.04.2018

Raaseporin koulushakkimestaruus / Raseborgs  skolschackmästerskap

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 3, 12.04.2018.

 

Rabbe Ståhlberg - Tage Ekberg    ½ - ½

Herman Friman   - Leif Ekberg    0 - 1

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 4/2018, 05.04.2018.

 

1. Leif Ekberg       4,5 / 5   8,25

1. Rabbe Ståhlberg   4,5       8,25

3. Viktor Enberg     3,0

4. Tage Ekberg       1,5

5. Herman Friman     1,0

6. Alf Wendelin      0,5

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 1, 29.03.2018.

 

Tage Ekberg     - Viktor Enberg  0 - 1

Rabbe Ståhlberg - Herman Friman  1 - 0

 

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 2/2018.03.22.

 

1. Viktor Enberg     4,0 / 5   8,00

2. Tommy Öberg       4,0       7,00

3. Alf Wendelin      3,0       5,00

4. Leif Ekberg       3,0       4,00

5. Tage Ekberg       1,0

6. Herman Friman     0,0

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 3/2018.03.15.

 

1. Rabbe Ståhlberg  10,0 / 12

2. Tommy Öberg       9,0

3. Viktor Enberg     8,0

4. Leif Ekberg       6,5

5. Alf Wendelin      5,0

6. Tage Ekberg       2,0

7. Herman Friman     1,5

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 2, 08.03.2018.

 

Viktor Enberg - Herman Friman  1 - 0

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 3/2018, 01.03.2018.

 

1. Rabbe Ståhlberg   3,0 / 4   5,50

2. Viktor Enberg     3,0       4,00

3. Tage Ekberg       1,5       3,75

4. Alf Wendelin      1,5       1,75

5. Herman Friman     1,0       1,50

 

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 1/2018.02.22.

 

1. Rabbe Ståhlberg   2,0 / 3   3,00

2. Tage Ekberg       2,0       2,00

3. Tommy Öberg       1,5

4. Herman Friman     0,5

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 2/2018.02.15.

 

1. Rabbe Ståhlberg   9,0 / 10

2. Viktor Enberg     8,0

2. Leif Ekberg       6,0

4. Alf Wendelin      3,0

5. Tage Ekberg       2,0       8,00

6. Herman Friman     2,0       5,00

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 5, 08.02.2018.

 

Herman Friman - Alf Wendelin   0 - 1

Leif Ekberg   - Tage Ekberg    ½ - ½

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 2/2018, 01.02.2018.

 

1. Viktor Enberg     3,5 / 5   8,75

2. Leif Ekberg       3,5       6,75

3. Rabbe Ståhlberg   3,5       6,25

4. Alf Wendelin      2,5

5. Herman Friman     1,0       3,50

6. Tage Ekberg       1,0       1,00

 

 

Ekenäs SK, årsmötesblixt 2018.01.25.

 

1. Rabbe Ståhlberg  10,0 / 12

2. Tommy Öberg       9,0

3. Leif Ekberg       7,0      37,00

4. Viktor Enberg     7,0      29,50

5. Alf Wendelin      4,5

6. Herman Friman     2,5

7. Tage Ekberg       2,0

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 1/2018.01.18.

 

1. Rabbe Ståhlberg   9,0 / 10

2. Viktor Enberg     7,0

3. Alf Wendelin      6,0

4. Leif Ekberg       5,5

5. Tage Ekberg       2,0

6. Herman Friman     0,5

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 4, 11.01.2018.

 

Viktor Enberg - Leif Ekberg    1 - 0

Tage Ekberg   - Herman Friman  1 - 0

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 1/2018, 04.01.2018.

 

1. Tommy Öberg       6,0 / 6   !

2. Viktor Enberg     3,5       7,25

3. Alf Wendelin      3,5       6,75

4. Rabbe Ståhlberg   3,5       6,25

5. Leif Ekberg       2,5

6. Tage Ekberg       1,0       2,50

7. Herman Friman     1,0       1,00

 

 

 

EkSK Turneringar 2017

 

 

Årstävling 2017

 

Prestandaresultat 2017

 

 

Klubbmästerskapet närschack 75 min + 30 sek / drag, 2017

 

 

 

Ekenäs öppna blixtmästerskap 28.12.2017.

                                             +50 år, +65 år

1.  Ståhlberg Rabbe  1996  EkSK     16,5 / 20

2.  Wikman Jimmy     2100  KarjURA  16,0

3.  Tommy Öberg      2013  EkSK     14,5       1.

4.  Wilson Victor    1775  KarjURA  11,5

5.  Enberg Viktor    1977  EkSK     11,0

6.  Högberg Toivo    1905  KarjURA  10,5               1.

7.  Peter Öberg      1800  EkSK     10,0       2.

8.  Wendelin Alf     1728  EkSK      8,0               2.

9.  Ekberg Tage      1684  EkSK      6,0       3.

10. Vesanen Mauno    1557  KarjURA   3,5               3.

11. Friman Herman    1638  EkSK      1,5               4.

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 8/2017.12.21.

 

1. Rabbe Ståhlberg  10,0 / 12

2. Viktor Enberg     9,0       43,50

3. Tommy Öberg       9,0       41,00

4. Leif Ekberg       6,5

5. Herman Friman     3,0

6. Alf Wendelin      2,5

7. Tage Ekberg       2,0

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., Skinkblixt, 2017.12.14.

 

1. Tommy Öberg      14,0 / 16

2. Rabbe Ståhlberg  13,0

3. Toivo Högberg     9,5       55,00

4. Alf Wendelin      9,5       53,25

5. Viktor Enberg     8,5

6. Leif Ekberg       8,0

7. Tage Ekberg       6,5

8. Herman Friman     2,0

9. Mauno Vesanen     1,0

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 8/2017, 2017.12.07.

 

1. Rabbe Ståhlberg   3,5 / 4

2. Alf Wendelin      2,5        4,00

3. Leif Ekberg       2,5        2,75

4. Tage Ekberg       1,0

5. Herman Friman     0,5

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., träning 2017.12.07.

 

1. Rabbe Ståhlberg   3,0 / 4    5,00

2. Leif Ekberg       3,0        4,00

3. Alf Wendelin      2,0        3,00

4. Tage Ekberg       2,0        2,00

5. Herman Friman     0,0

 

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 4/2017, 2017.11.30.

 

1. Rabbe Ståhlberg   6,0 / 6  !

2. Tommy Öberg       4,0        8,00

3. Viktor Enberg     4,0        7,00

4. Leif Ekberg       3,0

5. Tage Ekberg       2,0

6. Alf Wendelin      1,5

7. Herman Friman     0,5

 

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 4 och 3, 2017.11.23.

 

Viktor Enberg   - Leif Ekberg    1 - 0

Rabbe Ståhlberg - Alf Wendelin   ½ - ½

 

Final

1. Alf Wendelin     4,0 / 5   9,00

2. Viktor Enberg    4,0 / 5   7,00

3. Rabbe Ståhlberg  3,0 / 5   5,00

4. Leif Ekberg      2,0 / 5   3,00

5. Herman Friman    1,0 / 5   2,50

6. Tage Ekberg      1,0 / 5   1,50

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 7/2017.11.16.

 

1. Rabbe Ståhlberg  10,5 / 12

2. Viktor Enberg     9,0

3. Tommy Öberg       8,5

4. Leif Ekberg       7,0

5. Alf Wendelin      4,5

6. Herman Friman     1,5

7. Tage Ekberg       1,0

 

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., träning 2017.11.09.

 

1. Viktor Enberg     7,5  / 8

2. Alf Wendelin      4,5

3. Leif Ekberg       4,0

4. Herman Friman     2,0           7,50

5. Tage Ekberg       2,0           5,00

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 7/2017, 2017.11.02.

 

1. Viktor Enberg     3,5 / 4

2. Leif Ekberg       2,5

3. Tage Ekberg       2,0           2,50

4. Alf Wendelin      2,0           2,00

5. Herman Friman     1,0

 

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 3/2017, 2017.10.26.

 

1. Rabbe Ståhlberg   4,0 / 5

2. Leif Ekberg       3,5           7,00

3. Viktor Enberg     3,5           5,75

4. Herman Friman     1,5           3,50

5. Alf Wendelin      1,5           2,75

6. Tage Ekberg       1,0

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 6/2017.10.19.

 

1. Tommy Öberg       7,5 / 10

2. Viktor Enberg     6,5

3. Alf Wendelin      6,0          22,50

4. Leif Ekberg       6,0          20,50

5. Tage Ekberg       3,5

6. Herman Friman     0,5

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 4 och 2, 2017.10.12.

 

Tage Ekberg     - Alf Wendelin    0 - 1

Rabbe Ståhlberg - Leif Ekberg     ½ - ½

 

Alf Wendelin     3,5 / 4   6,50

Viktor Enberg    3,0 / 4   4,50

Rabbe Ståhlberg  2,5 / 4   3,00

Leif Ekberg      2,0 / 4   2,75

Herman Friman    1,0 / 5   2,25

Tage Ekberg      1,0 / 5   1,50

    Kvarvarande matcher:

Alf Wendelin  - Rabbe Ståhlberg

Viktor Enberg - Leif Ekberg

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 6/2017, 2017.10.05

 

1. Viktor Enberg     5,5 / 6

2. Rabbe Ståhlberg   4,0           8,75

3. Tommy Öberg       4,0           8,50

4. Leif Ekberg       3,0

5. Tage Ekberg       2,5

6. Herman Friman     1,0           3,00

7. Alf Wendelin      1,0           1,00

 

 

 

EkSK, 75 min + 30 sek / drag, rond 1, 2017.09.28.

 

Tage Ekberg   - Herman Friman    ½ - ½

Viktor Enberg - Rabbe Ståhlberg  1 - 0

Leif Ekberg   - Alf Wendelin     0 - 1

 

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 5/2017-09-14

 

1. Tommy Öberg       6,0  /  8    17,00

1. Leif Ekberg       6,0          17,00

3. Alf Wendelin      5,0

4. Tage Ekberg       2,0

5. Herman Friman     1,0

 

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 5/2017, 2017.09.07.

 

1. Tommy Öberg       4,0  /  5

2. Viktor Enberg     3,5           6,75

3. Leif Ekberg       3,5           6,00

4. Alf Wendelin      2,0

5. Herman Friman     1,5

6. Tage Ekberg       0,5

 

 

Lagblixt FM grupp G, 2017.08.05.

 

Lagblixt FM grupp 1, 2017.08.06.

 

Lagblixt FM grupp 2, 2017.08.06.

 

Påminne 4-mannalag mästerskap 15+15 min. 2017.05.06.

 

 

Ekenäs Öppna Mästerskap, 15+15 min., 2017.04.27.

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 4/2017, 2017/04/20.

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 4/2017, 2017/04/06.

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 2/2017, 2017/03/03.

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 3/2017, 2017/03/16.

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 3/2017, 2017/03/02.

 

Ekenäs SK, 20 + 20 min., 1/2017, 2017/02/23.

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 2/2017, 2017/02/16.

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 2/2017, 2017/02/02.

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., Årsmötes Blixt 2017, 2017/01/26.

 

Ekenäs SK, 5 + 5 min., 1/2017, 2017/01/19.

 

Ekenäs SK, 2 min.+12 sek/drag, 1/2017, 2017/01/07.

 

Ekenäs SK klubbmästerskap 01.01.-31.12.2017, speltid 75 min + 30 sek.

 

FSF / 3. div. grupp 6 / 2016-2017

 

 

 

Get in touch: