Karjaan URA 5+5 min., 18.12.2018
1. Ståhlberg Rabbe 13,5 / 14
2. Högberg Toivo 12,5
3. Mertens Teuvo 8,0
4. Holmqvist Reijo 7,0
5. Kaskinen Tommy
6,5
6. Pakkala Juha
3,5
7. Kevin Kurt
3,0
8. Friman Herman
2,0
Karjaan URA 15+15 min.
5 kierrosta 11.12.2018
1. Ekberg Leif
1825 EkSK 4,0 12,5 8,0
2. Högberg Toivo 1738
KarjURA 4,0 12,5 7,5
3. Fredriksson Kjell 1590 KarjURA 3,5 14,5
4. Wendelin Alf 1680 EkSK 3,0 12,5
5. Kevin Kurt 1610 KarjURA 3,0 12,0
6. Mertens Teuvo 1934 KarjURA 3,0 10,0 5,5 5,00
7. Söderberg Roger 1472 KarjURA 3,0 10,0 5,5 4,00
8. Holmqvist Reijo 1456 KarjURA
2,0 16,0
9. Vesanen Mauno 1563
KarjURA 2,0 11,0
10. Friman Herman 1537
EkSK 1,5 13,0
11. Pakkala Juha 1339
KarjURA 1,0 13,0
Tulokset-2018-12-08-Resultat
1. Divisioona
lohko A, ottelut 08.12.2018
KarjUra -
TammerSh 2 4 - 0
Syvälahti Timo 2178 - Sorvari
Jarmo 2075 1 - 0
Sandholm Klas 2183 - Natri Antero 2112 ½ - ½
Hellen Bo 2077 -
Pietarinen Petri 2032 ½ - ½
Wikman Jimmy 2062 - Mäki
Juha 2053 1 - 0
Titovets Sergei 2074 - Salminen Aku
1927 1 - 0
Syvälahti Heikki2046 - Karttinen Risto
1855 ½ - ½
Nurk Ivo
2064 - Kesänen Viljami 1826 1 - 0
Söderberg Stefan1900 - Laaksovuori Tommi1771 ½ - ½
3. Divisioona
lohko 6, ottelut 10.11.2018
HaSS - KarjUra 2 1 - 1
Österlund Magnus 1861 - Wilson Victor 1909 ½ - ½
Lindholm Kurt 1779 - Salminen Jari 1645
1 - 0
Lindholm Lars 1593 - Fredriksson Kjell1590 0 - 1
Westerlund Svante1571 - Vesanen Mauno 1563 ½ - ½
Hakulinen Timo 1386 - Garcia Bruno 1429 ½ - ½
Karjaan URA 5+5 min.,
27.11.2018
1. Högberg Toivo 12,5 / 14
2. Ståhlberg Rabbe 12,0
3. Fredriksson Kjell 9,5
4. Söderberg Roger 7,5
5. Mertens Teuvo
5,0
6. Kevin Kurt
4,0
7. Friman Herman
3,5
8. Pakkala Juha
0,0
Karjaan URA 15+15 min.
6 kierrosta 13.11.2018
1. Ekberg Leif 1825 EkSK
5,0 / 6 18,5
2. Ståhlberg Rabbe 1719 EkSK 4,5
20,0
3. Högberg Toivo
1737 KarjURA 4,0 21,5
4. Söderberg Roger 1472 KarjURA 3,5 18,5
5. Wendelin Alf 1680 EkSK
3,5 16,0
6. Mertens Teuvo 1934 KarjURA 3,5
15,5
7. Ekberg Tage 1594 EkSK
3,0 21,0
8. Holmqvist Reijo 1456
KarjURA 3,0 20,0
9. Kaskinen Tommy 1452
ÅmSK 3,0 18,0
10. Friman Herman
1537 EkSK 3,0 15,0
11. Vesanen Mauno
1563 KarjURA 2,0 17,0
12. Pakkala Juha
1339 KarjURA 2,0 16,5
13. Kevin Kurt
1610 KarjURA 2,0 14,5
Tulokset-2018-11-10-Resultat
1. Divisioona
lohko A, ottelut 10.11.2018
Pässi -
KarjUra 1 - 4
Kangas Lauri 2028 -
Syvälahti Timo 2192 1 - 0
Kivimäki Kasper 2038 - Sandholm Klas 2187 ½ - ½
Boissonnier Kimo1940 - Hellen Bo 2070 0 - 1
Paajala Niki 1928 -
Wikman Jimmy 2065 ½ - ½
Seppälä Joni 1949 -
Titovets Sergei 2067 0 - 1
Tikanmäki Heikki1821 - Syvälahti
Heikki2063 ½ - ½
Kokkala Juho 1624 - Nurk
Ivo 2062 0 - 1
Hokkanen Joel 1489 - Söderberg Stefan1897 0 - 1
3. Divisioona
lohko 6, ottelut 10.11.2018
KarjUra -
KirkSK 3 - 2
Wilson Victor 1891 - Grönroos
Matti 1960 1 - 0
Wikman Bengt 1722 -
Ahokas Eero 1744 0 - 1
Strebelle Samuel1616 - Bergman
Christer1631 1 - 0
Garcia Bruno 1451 - Rusanen
Veikko 1454 0 - 1
Pakkala Juha 1339 - w.o.
1 - 0
Karjaan URA 5+5 min.,
06.11.2018
1. Ståhlberg Rabbe 13,0 / 14
2. Högberg Toivo 12,0
3. Söderberg Roger 9,5
4. Vesanen Mauno
7,0
5. Holmqvist Reijo
4,0 19,25
6. Kevin Kurt
4,0 17,50
7. Friman Herman
4,0 13,75
8. Pakkala Juha
2,5
Karjaan URA 5+5 min.,
30.10.2018
1. Söderberg Stefan 12,0 / 14 64,00
1. Ståhlberg Rabbe 12,0 64,00
3. Högberg Toivo 11,0
4. Mertens Teuvo
7,0 25,50
5. Fredriksson Kjell 7,0
23,75
6. Pakkala Juha
3,5
7. Kevin Kurt
2,0
8. Friman Herman
1,0
Karjaan URA 5+5
min., 16.10.2018
1. Högberg Toivo 12,5 / 14
2. Ståhlberg Rabbe 12,0
3. Mertens
Teuvo 9,5
4.
Holmqvist Reijo 8,5
5. Pakkala Juha
4,5 19,50
6. Salminen Jari
4,5 13,75
7. Kevin Kurt
4,0
8. Friman Herman
0,5
Karjaan URA 15+15 min.
5 kierrosta 09.10.2018
1. Ekberg Leif 1825 EkSK
4,5 14,0
2. Ståhlberg Rabbe 1719 EkSK 4,0
15,0
3. Högberg Toivo
1738 KarjURA 3,0 15,5
4. Wendelin Alf 1680 EkSK
2,5 14,5
5. Kevin Kurt 1610 KarjURA 2,5
14,0
6. Söderberg Roger 1472 KarjURA 2,5 11,5
7. Vesanen Mauno
1563 KarjURA 2,0 11,0
8. Friman Herman
1537 EkSK 2,0 9,0
9. Pakkala Juha
1339 KarjURA 1,0 10,0 2,00
10. Holmqvist Reijo 1456
KarjURA 1,0 10,0 1,00
Karjaan URA 5+5 min., 02.10.2018
1. Holmqvist Reijo
7,5 / 8
2. Söderberg Stefan 7,0
3. Högberg Toivo 5,5
4. Söderberg Roger 4,0
5. Pakkala Juha 3,5 8,75
6. Mertens Teuvo
3,5 7,25
7. Vesanen Mauno
2,5 5,25
8. Kaskinen Tommy
2,5 5,00
9. Kevin Kurt
0,0
Karjaan URA 5+5 min., 25.09.2018
1. Ståhlberg Rabbe 13,0 / 14
2. Högberg Toivo 11,0
3. Ekberg Tage 8,5
4. Mertens Teuvo 8,0
5. Fredriksson Kjell 5,0
6. Friman Herman
4,5
7. Pakkala Juha
3,5
8. Kevin Kurt
2,5
Karjaan URA 5+5 min., 18.09.2018
1. Ståhlberg Rabbe 6,5 / 7
1. Högberg Toivo 6,5
3. Salminen Jari
3,5 7,25
4. Appelgren Alpo
3,5 6,75
5. Pakkala Juha
3,0
6. Kaskinen Tommy
2,5 4,75
7. Friman Herman
2,5 4,25
8. Kevin Kurt
0,0
1. Divisioona
lohko A, ottelut 15.9.2018
KarjUra -
PSY 2 - 2
Syvälahti Timo 2195 - Lehtilä
Taneli 2212 0 - 1
Sandholm Klas 2189 - Vuorisalo
Veli 2124 ½ - ½
Hellen Bo 2079 - Olander Aleksi 2122 0 - 1
Wikman Jimmy 2064 - Nordlund Jukka 2108 ½ - ½
Titovets Sergei 2067 - Vesalainen P 2076 ½ - ½
Syvälahti Heikki 2058- Koivunen
Jussi2041 1 - 0
Nurk Ivo 2065
- Palenius Jarmo 1938 ½ - ½
Wilson Victor 1879 - Perho Aki 1811 1 -
0
3. Divisioona
lohko 6, ottelut 15.9.2018
TuTS 3 -
KarjUra 2 3 - 1
Koota Ilkka 1779 -
Wikman Bengt 1740 1 - 0
Salvi Tuomas 1707 -
Högberg Toivo 1738 ½ - ½
Louhi Tapio 1590 -
Salminen Jari 1625 0 - 1
Asikainen Eeli 1537 -
Garcia Bruno 1469 1 - 0
Stockfelt
Jesse 1509 - w.o. 1 - 0
Karjaan URA 15+15 min.
5 kierrosta 11.09.2018
1. Pakkala Juha
1339 KarjURA 4,0 12,0
2. Högberg Toivo
1738 KarjURA 4,0 11,0
3. Fredriksson Kjell 1590 KarjURA 3,5
4. Vesanen Mauno
1563 KarjURA 3,0
5. Söderberg Roger 1472 KarjURA 2,5 15,0
6. Mertens Teuvo
1934 KarjURA 2,5 13,5
7. Wendelin Alf
1680 EkSK 2,5 13,0
8. Ekberg Leif
1825 EkSK 2,5 10,5
9. Wikman Bengt
1740 KarjURA 2,0 12,0
10. Kevin Kurt
1610 KarjURA 2,0 10,5
11. Friman Herman
1537 EkSK 1,5
Karjaan URA 5+5
min., 04.09.2018
1. Högberg Toivo 13,0 / 14
1. Ståhlberg Rabbe 13,0
3. Fredriksson Kjell 8,5
4. Mertens Teuvo 7,5
5. Appelgren Alpo
4,5 16,00
6. Pakkala Juha
4,5 15,50
7. Friman Herman
4,0
8. Kevin Kurt
1,0
Karjaan URA 5+5
min., 28.08.2018
1. Högberg Toivo 14,5 / 18 115,75
2. Söderberg Stefan 14,5 107,50
3. Ståhlberg Rabbe 14,5
107,25
4. Söderberg Roger 11,0
5. Fredriksson Kjell 8,0
53,00
6. Bergman Christer 8,0
52,25
7. Mertens Teuvo 7,0
8. Friman Herman 5,0
9. Vesanen Mauno 4,0
10. Pakkala Juha 3,5
Nopean Shakin Joukkue-SM 2018,15+15
9. / 17. KarjUra 15,5 / 28
Bord Namn
Rating Piste Pelit
1 Syvälahti
Timo 2191 3,5 7,0
2 Wikman
Jimmy 2063 3,0 7,0
3 Syvälahti
Heikki 2051 4,5 7,0
4 Nurk
Ivo 2063 4,5 7,0
Karjaan URA 5+5
min., 14.08.2018 / 1
1. Ståhlberg Rabbe 6,5 / 7
2. Högberg Toivo 6,0
3. Bergman Christer 4,0
4. Vehanen Pekka 3,5
10,00
5. Mertens Teuvo 3,5
7,50
6. Friman Herman 2,0
7. Kevin Kurt 1,5
8. Salminen Jari
1,0
Karjaan URA 5+5 min., 14.08.2018 / 2
1. Högberg Toivo 4,0 / 5 9,00
2. Ståhlberg Rabbe 4,0
7,00
3. Vehanen Pekka
3,0
4. Bergman Christer
2,0
5. Friman Herman
1,0 2,00
6. Kevin Kurt
1,0 1,00
Joukkuepikashakin
56. SM-turnaus
56. FM-turnering i lagblixt
04.08.2018,
karsinta / kval
D-ryhmä,
KarjURA1:
C-Ryhmä,
KarjURA2:
B-Ryhmä,
KarjURA3:
05.08.2018,
finaali / final
M-Ryhmä,
KarjURA1:
2-ryhmä,
KarjURA2:
4-ryhmä,
KarjURA3:
Karjaan URA 5+5 min., 31.07.2018
1. Ståhlberg Rabbe 14,0 / 15
2. Sandholm Klas 13,5
3. Hellen Bo 11,0
67,00
4. Söderberg Stefan 11,0 63,75
5. Högberg Toivo 9,5
6. Ekberg Leif 9,0
7. Miettinen Keijo 8,5 52,50
8. Söderberg Roger 8,5 50,25
9. Öberg Peter 8,0
10. Salminen Jari 6,5
11. Fredriksson Kjell 5,5 28,75
12. Mertens Teuvo 5,5 22,25
13. Garcia
Bruno 5,0
14. Friman Herman
2,5
15. Pakkala Juha
2,0
16. Strebelle Samuel 0,0
Karjaan URA 5+5
min., 24.07.2018
1. Ståhlberg Rabbe 12,5 / 14
2. Sandholm Klas 11,5
3. Wikman Jimmy
11,0 60,75
4. Syvälahti Timo
11,0 60,50
5. Syvälahti Heikki
10,5 58,75
6. Högberg Toivo
10,5 55,50
7. Öberg Peter 8,0
8. Ekberg Leif 6,5 21,00
9. Söderberg Stefan 6,5 20,50
10.
Wendelin Alf 6,0
11. Pasterstein
Dennis 5,0
12. Ekberg Tage 3,0
13. Vehanen Pekka 2,0
14. Pakkala Juha
1,0
15. Friman Herman
0,0
Karjaan URA 5+5
min., 17.07.2018
1. Sandholm Klas 15,5 / 18
2. Ståhlberg Rabbe 13,5
3. Söderberg Stefan 12,0 90,50
4. Högberg Toivo 12,0 80,00
5. Miettinen Keijo
11,5
6. Bergman Christer 10,0
7. Vehanen Pekka
7,5
8. Mertens Teuvo
5,0
9. Kevin Kurt
2,0 13,50
10. Friman Herman 2,0 9,50
Karjaan URA 5+5
min., 03.07.2018
1. Ståhlberg Rabbe 13,5 / 16
2. Sandholm Klas 12,0
3. Högberg Toivo 11,0
4. Ekberg Leif
9,5
5. Miettinen Keijo
9,0
6. Bergman Christer
7,0
7. Vehanen Pekka
6,0
8. Kevin Kurt
3,0
9. Friman Herman
1,0
Karjaan URA 5+5 min., 26.06.2018
1. Sandholm Klas
15,0 / 16
2. Högberg Toivo
12,5
3. Ståhlberg Rabbe
12,0
4. Miettinen Keijo
9,0
5. Vehanen Pekka
7,5 35,00
6. Bergman
Christer 7,5 32,25
7. Kevin
Kurt 3,0 14,50
8. Friman Herman
3,0 13,00
9. Pakkala Juha
2,5
Karjaan URA 5+5
min., 19.06.2018
1. Ståhlberg Rabbe 17,5 / 18
2. Högberg Toivo 15,0
3. Ekberg Leif 12,5
4. Holmqvist Reijo 10,5
5. Söderberg Roger 7,5 54,50
6. Mertens Teuvo
7,5 44,50
7. Kaskinen Tommy
6,0
8. Friman Herman 5,0
9. Garcia Bruno 4,5
10. Pakkala Juha 3,0
Karjaan URA 5+5
min., 12.06.2018
1. Ståhlberg Rabbe 11,5 / 14
2. Wilson Victor 10,5
3. Söderberg Stefan 10,0
4. Miettinen Keijo
9,5
5. Högberg Toivo
6,5
6. Söderberg Roger 4,0
7. Mertens Teuvo 3,0
8. Friman Herman 1,0
Karjaan URA 5+5
min., 05.06.2018
1. Ståhlberg Rabbe 12,5 / 14
2. Högberg Toivo 11,5
3. Söderberg Stefan 8,5
4. Mertens Teuvo
8,0 31,50
4. Miettinen Keijo
8,0 31,50
6. Fredriksson Kjell 4,0
7. Friman Herman 3,0
8. Pakkala Juha
0,5
Karjaan URA 5+5 min., 29.05.2018
1. Högberg Toivo 9,0 / 9 !
2. Ståhlberg Rabbe 7,0
3. Mertens
Teuvo 6,0
4.
Holmqvist Reijo 5,5
5. Fredriksson Kjell 4,0
6. Salminen Jari 3,5 12,75
7. Söderberg Roger 3,5 8,50
8. Vesanen Mauno
2,5 10,25
9. Pakkala Juha
2,5 5,75
10. Friman Herman 1,5
Karjaan URA 5+5
min., 15.05.2018
1. Ståhlberg Rabbe 15,5 / 16
2. Söderberg Stefan 12,0
3. Högberg Toivo 11,0
4. Mertens Teuvo
9,0
5. Pakkala Juha
7,5
6. Fredriksson Kjell 6,5
7. Kaskinen Tommy 6,0
8. Kevin Kurt
3,5
9. Friman Herman
1,0
Karjaan URA 5+5 min., 08.05.2018
1. Högberg Toivo
9,5 / 10
2. Ståhlberg Rabbe 8,0
3. Fredriksson Kjell 6,5
4. Kevin Kurt
4,0
5. Pakkala Juha
2,0
6. Friman Herman
0,0
Raaseporin
koulushakkimestaruus
Raseborgs skolschackmästerskap
18.04.2018
Lukiot / Gymnasier
1. Strebelle Samuel
Karjaan Lukio 7,0 32,5
2. Haverinen Mikael
Karjaan Lukio 5,0 31,5
3. Spitz Theodor
Karjaan lukio 5,0 30,0
4. Söderberg Theo Karjaan Lukio 5,0 26,5
5. Mäntykoski Elias
Karjaan Lukio 4,0 30,0
6. Vanhapelto Niko
Karjaan Lukio 3,5 27,5
Yläluokat /
Högstadier
1. Syrén Aapeli
Karjaan yk 6,0 33,0
2. Sommardahl Ewerth
Tenala 6,0 32,5
3. Kantele Aapo
Karjaan yk 5,5 29,5
4. Ekholm Emil Tenala
5,0 31,5
5. Hansson Christoffer EHS
5,0 28,0
6. Gustafsson Noel EHS
5,0 27,0
7. Kivelä Axel
EHS 5,0 24,0
8. Björklund August
EHS 4,0 32,0
9. Spitz Edith
Karjaan yk 4,0 29,0
10.
Bäckman Christoffer EHS 4,0 25,0
11. Nyström Julius EHS
3,5 27,5
12. Karlson Lucas EHS
3,5 25,5
13. Österman Jacob EHS
3,5 24,5
14. Blomqvist Theo EHS
3,0 28,0
15. Aldali Ahmed Hakarinne 3,0
19,5
16. Björkqvist Anna EHS
2,0 25,5
17. Laine Elin
EHS 1,0 15,0
Alaluokat / Lågstadier
1. Blomqvist Maurus SeminarieS 5,0 33,5
2. Wuorenrinne Vilho
Mustio 5,0 25,0
3. Rybakov Egor SeminarieS 4,5 32,5
4. Lika Yllson
Kiila 4,5 32,0
5. Pråhl Nemo
Katarina 4,5 26,0
6. Hagman Noah SeminarieS 4,5
22,0
7. Ekebom Joel Katarina
4,0 28,0
8. Flemmich Arwid Västerby 4,0
27,0
9. Salo Oliver
Kiila 4,0 24,5
10. Suihkonen Juho
Mustio 4,0 24,0
11. Nyman Emil
SeminarieS 4,0 23,5
12. Sollman Daniel
SeminarieS 4,0 22,5
13. Nyberg Alex
Västerby 3,5 26,0
14. Ring Patric
SeminarieS 3,5 23,5
15. Laine Miika
Hakarinne 3,5 22,0
16. Kantola Felix
Kiila 3,5 21,5 15,5
9,25
17. Laukkanen Kimi
Kiila 3,5 21,5 15,5 9,00
18. Hagman Isac SeminarieS 3,5
21,0
19. Horttanainen Jimi
Klinkbacka 3,0 26,0
20. Salmikivi Paavo
Mustio 3,0 25,0
21. Lind Siiri
Hakarinne 3,0 24,5 17,5 10,00
22. Lammi Pauli
Kiila 3,0 24,5 17,5
7,50
23. Räisänen Eemeli
Klinkbacka 3,0 23,5
24. Ekholm Emil
Kiila 3,0 22,0 16,5
25. Korhonen Karri
Kiila 3,0 22,0 16,0
26. Ekebom Ville Katarina 3,0
20,0
27. Suomi Verona
Mustio 3,0 19,0
28. Lindbom Axel SeminarieS 3,0 18,0
29. Lindkvist Viktor Katarina 2,5 24,5
30. Fredenberg Alec Katarina 2,5 21,5
31. Lindqvist Alicia SeminarieS 2,5 21,0
32. Korhonen Julianne Mustio 2,5 20,0
33. Pylkkö Eemil Mustio
2,5 19,5
34. Sjöblom Astor Katarina 2,5
17,5
35. Höckerstedt Ruben SeminarieS 2,0 23,0
36. Engberg Alwin Katarina 2,0
21,0
37. Kantanen Elsa Klinkbacka 2,0 20,5
38. Kettunen Matias
Mustio 2,0 18,0
39. Silaste Konsta
Mustio 2,0 16,0
40. Tondeur Tristan Mustio 1,5
18,5
41. Piironen Ruut Klinkbacka 1,0 23,5
42. Hietala Aurora Klinkbacka 1,0 20,0
43. Ahlblad Linus
Katarina 1,0 17,0
Karjaan URA 15+15 min.
6 kierrosta 10.04.2018
1. Ståhlberg Rabbe 1719 EkSK 5,5
19,5
2. Wendelin Alf 1684 EkSK
4,5 22,0
3. Ekberg Leif 1825 EkSK
4,5 20,5
4. Fredriksson Kjell 1560 KarjURA 3,5 16,0
5. Vesanen Mauno
1563 KarjURA 3,0 21,0
6. Högberg Toivo
1738 KarjURA 3,0 20,5
7. Ekberg Tage 1594 EkSK
3,0 18,0
8. Friman Herman
1537 EkSK 2,5 16,5
9. Holmqvist Reijo
1456 KarjURA 2,5 15,5
10. Mertens Teuvo
1934 KarjURA 2,0 18,0
11. Pakkala Juha
1339 KarjURA 1,0 14,5
12. Kevin Kurt
1610 KarjURA 1,0 14,0
Karjaan URA 5+5
min., 03.04.2018
1. Ståhlberg Rabbe 12,0 / 14
2. Högberg Toivo 10,5
3. Söderberg Roger 10,0 53,00
4. Fredriksson Kjell
10,0 49,50
5. Appelgren Alpo
4,5
6. Kaskinen Tommy
4,0
7. Pakkala Juha
2,5 11,75
8. Friman Herman 2,5 5,25
Karjaan URA 5+5 min.,
20.03.2018
1. Ståhlberg Rabbe 16,5 / 18
2. Högberg Toivo 15,5
3. Fredriksson Kjell 11,0
4. Holmqvist Reijo
10,5
5. Kevin Kurt
8,5
6. Mertens Teuvo 8,0
7. Ekberg Tage 7,0
8. Söderberg Roger 5,5 41,00
9. Friman Herman
5,5 38,50
10. Pakkala Juha
2,0
Karjaan URA 15+15 min. 6 kierrosta 13.03.2018
1. Ståhlberg Rabbe 1719 EkSK 5,5 21,5
2. Wikman Jimmy 2046
KarjURA 4,5 22,5
3. Högberg Toivo
1738 KarjURA 4,0 19,5
4. Ekberg
Leif 1825 EkSK 3,5 22,5
5.
Wendelin Alf 1680 EkSK 3,5 20,5
6. Ekberg Tage 1594 EkSK
3,5 19,5
7. Holmqvist Reijo 1456
KarjURA 3,5 18,0
8. Appelgren Alpo 1700 ÅmSK 3,0
15,0
9. Kaskinen Tommy 1452 ÅmSK 2,5
18,0 13,0
10. Kevin Kurt
1610 KarjURA 2,5 18,0 11,0
11. Mertens Teuvo
1934 KarjURA 2,0 15,0
12. Vesanen Mauno
1563 KarjURA 2,0 13,5
13. Pakkala Juha
1339 KarjURA 1,5 13,5
14. Friman Herman
1537 EkSK 0,5 15,0
SM-Liiga, Mestaruussarja 11.03.2018
SK ComeOn -
KarjUra 2 - 1
Sammalvuo Tapani - Syvälahti
Timo ½ - ½
Agopov Mikael - Syvälahti
Heikki 1 - 0
Nyysti Sampsa - Hellen Bo
½ - ½
Mansner Harry - Nurk Ivo
1 - 0
Molander Riku - Sandholm Klas ½ - ½
Pääkkönen Timo - Titovets Sergei ½ - ½
Nybäck Jukka - Wikman Jimmy
0 - 1
Alho Sauli - Wilson Victor
½ - ½
SK ComeOn 11 9 1 1
38 - 17 19
Aatos 11 7 2
2 40 - 18 16
MatSK 11 6 4
1 32 - 19 16
-----------------------------------------
TammerSh 11 6 3
2 31 - 16 15
JyS 11 7
0 4 32 - 19 14
EtVaS 11 6 1
4 34 - 22 13
SalSK 11 6 1
4 33 - 24 13
TuTS
11 3 2 6
31 - 32 8
KymS
11 3 2 6
23 - 37 8
KS-58
11 3 1 7 15 -
30 7
-----------------------------------------
HSK
11 1 1 9 10 - 44 3
KarjUra
11 0 0 11 9 - 50 0
JSM-päätösviikonloppu 9.-11.3.2018
Kirjoittaja sauli.tiitta » Su Maalis 11,
2018 8:44 pm
Erittäin tilannerikas viimeinen kierros on
pelattu ja mitalistit ovat selvinneet. Onnittelut ComeOnille kultamitalista,
joka oli suht helppo napata voittamalla kolme viikonlopun ottelua. Tosin
KarjUra oli viedä kauden ensimmäisen (ensimmäiset?) pisteensä tänään mestarin
kustannuksella.
Aatoksella hopeaa ja Matinkylälle
pronssia.
SM-Liiga - FM-ligan, KarjUran tuloksia - resultat
3. div., KarjUran tuloksia - resultat
Tulospalvelu - Resultatservice, SM-liiga
3. Divisioona
nousukarsinta, 10.03.2018.
SalSK 2 -
KarjUra 2 2 - 2
Leino Jukka
- Wikman Jimmy ½ - ½
SELO 2116 ELO 2149 SELO 2046 ELO
2100
Pelto Juho
- Bergman Thomas 1 - 0
2032 2063
1901 1868
Närhi Kimmo
- Miettinen Keijo 1 - 0
2030
1909
Tocklin Tomi -
Wikman Bengt 0 - 1
1855 1844
1737 1818
Riekkinen Keijo - Wilson
Viktor 0 - 1
1767 1732
1859 1668
SalSK 2 nousee
2. div.
SM-Liiga, Mestaruussarja 10.03.2018
KarjUra - SalSK 1 -
4
Valkama Eero -
Kulaots Kaido 0 - 1
Syvälahti Timo - Kiik
Kalle ½ - ½
Syvälahti Heikki - Niemi
Kalle 0 - 1
Hellen Bo
- Westerinen Heikki 0 - 1
Nurk Ivo
- Järvenpää Jari 0 - 1
Sandholm Klas -
Kivijärvi Juha 1 - 0
Titovets Sergei - Rehn Ralf
½ - ½
Söderberg Stefan - Simola Tuomas ½ - ½
SM-Liiga, Mestaruussarja 09.03.2018
Aatos - KarjUra
4 - 0
Nybäck Tomi
- Syvälahti Timo 1 - 0
Seeman Tarvo -
Syvälahti Heikki 1 - 0
Virtanen Antti - Hellen
Bo ½ - ½
Pulkkinen Kari - Nurk
Ivo ½ - ½
Issakainen Ari - Sandholm
Klas ½ - ½
Halmeenmäki Tuomo - Titovets
Sergei 1 - 0
Lammi Jyri
- Wikman Jimmy ½ - ½
Graeffe Petri - Wikman Bengt 1 -
0
Karjaan URA 5+5
min., 06.03.2018
1. Ståhlberg Rabbe 13,5 / 14
2. Högberg Toivo 12,0
3. Mertens Teuvo 7,5
4. Fredriksson Kjell 7,0
5. Friman Herman 5,5
6. Holmqvist Reijo
5,0
7. Pakkala Juha
4,0
8. Kevin Kurt
3,5
Karjaan URA 15+15 min. 6 kierrosta 13.02.2018
1. Ståhlberg Rabbe 1719 EkSK 5,0 / 6
2. Wendelin Alf 1680 EkSK 4,5
3. Fredriksson K 1590 KarjURA 4,0 18,0 12,0 10,50
4. Högberg Toivo 1738
KarjURA 4,0 18,5 12,0 9,00
5. Mertens Teuvo 1934
KarjURA 3,0
6. Pakkala Juha 1339
KarjURA 2,5 18,5
7. Friman Herman 1537
EkSK 2,5 17,5
8. Vesanen Mauno 1563
KarjURA 2,0
9. Holmqvist Reijo 1456 KarjURA 1,5
10. Kevin Kurt 1610
KarjURA 1,0
Karjaan URA 5+5
min.,1 06.02.2018
1. Ståhlberg Rabbe 7,0 / 7 !
2. Högberg Toivo 5,0
3. Fredriksson Kjell 4,0 10,00
4. Holmqvist Reijo
4,0 8,00
5. Mertens Teuvo 3,0
6. Vesanen Mauno 2,0
7. Pakkala Juha
1,5 2,75
7. Kevin Kurt
1,5 2,75
Karjaan URA 5+5 min.,2 06.02.2018
1. Högberg Toivo 5,5 / 6
2. Ståhlberg Rabbe 4,0
3. Mertens Teuvo 3,5
4. Pakkala Juha
3,0
5. Holmqvist Reijo
2,0 5,50 1
6. Kevin Kurt
2,0 5,50 0
7. Vesanen Mauno
2,0 5,00
SM-Liiga, 04.02.2018
JyS - KarjUra, Mestaruussarja, 6
- 0
Sklyarov Dmitri - Valkama
Eero 1 - 0
Luukkonen Tommi - Syvälahti
Timo 1 - 0
Nevanlinna Risto - Syvälahti
Heikki 1 - 0
Franssila Tommi - Nurk Ivo
1 - 0
Nivala Tuomas - Titovets
Sergei ½ - ½
Hämäläinen Sami - Wikman Jimmy
½ - ½
Fieandt John - Wikman Bengt 1 - 0
von Wright Aarne - Wilson Victor 1 - 0
SM-Liiga, 03.02.2018
KarjUra - EtVaS, Mestaruussarja,
0 - 6
Valkama Eero - Sepp
Olav 0 - 1
Syvälahti Timo - Kanep
Meelis 0 - 1
Syvälahti Heikki - Kokkila Tero
0 - 1
Hellen Bo -
Koskinen Henri 0 - 1
Nurk Ivo - Paasikangas-Tella
Johanna 0 - 1
Sandholm Klas - Salo
Heikki ½ - ½
Titovets Sergei - Anttila
Perttu 0 - 1
Wikman Jimmy -
Vihinen Teemu ½ - ½
3. Divisioona lohko 5, 03.02.2018
MatSK 5 -
KarjUra 3 1 - 1
Lammi Esa -
Ekberg Leif ½ - ½
Räsänen Reijo - Wendelin
Alf ½ - ½
Muhonen Esko - Salminen
Jari ½ - ½
Sulkakoski Kari - Vesanen Mauno
0 - 1
Mattila Olavi - Garcia Bruno 1 - 0
SalSK 2 5 5 0
0 19 - 2 10
-----------------------------------------
MeRa 5 3
1 1 16 - 8 7
LauttSSK 3 5 2 1 2
8 - 13 5
MatSK 5 5 1 2
2 7 - 8 4
KirkSK 5 1 1
3 4 - 14 3
KarjUra 3 5 0 1
4 5 - 14 1
3. Divisioona lohko 6, 03.02.2018
KarjUra 2 -
HaSS 3 - 2
Enberg Viktor - Österlund Magnus 0 - 1
Miettinen Keijo -
Lindholm Lars 1 - 0
Wikman Bengt -
Takkinen Reijo 0 - 1
Wilson Victor - Westerlund Svante 1 - 0
Fredriksson Kjell - Hakulinen Timo 1 - 0
KarjUra 2 4 4 0
0 12 - 5 8
-----------------------------------------
SalSK 3 4 3 0
1 8 - 6 6
TuTS 3 4 1 1
2 6 - 7 3
ÅmSK 4 1
0 3 3 - 7 2
HaSS 4 0
1 3 5 - 9 1
Karjaan URA 5+5 min.
16.01.2018
1. Högberg Toivo 11,5 / 12
2. Ståhlberg Rabbe 9,5
3. Mertens Teuvo 7,5
4. Kevin Kurt
5,0
5. Friman Herman
3,0 16,50
6. Vesanen Mauno
3,0 9,75
7. Pakkala Juha 2,5
3. Divisioona lohko 5, 13.1.2018
MeRa - KarjUra
3 3 - 2
Ranta Ari
- Wendelin Alf 1 - 0
Huhtamäki Heikki - Salminen
Jari 1 - 0
Paloposki Tuomas - Vesanen
Manno 1 - 0
Heikkinen Juha -
Fredriksson Kjell 0 - 1
Jämbäck Kari - Garcia Bruno
0 - 1
3. Divisioona lohko 6, 13.1.2018
TuTS 3 - KarjUra
2 1 - 2
Laine Arto -
Wikman Jimmy 0 - 1
Tuominen Kari -
Söderberg Stefan 0 - 1
Kukkonen Matti - Miettinen
Keijo ½ - ½
Korpela Olavi - Wikman Bengt
½ - ½
Stockfelt Jesse - Högberg
Toivo 1 - 0
Karjaan URA 15+15 min. 6 kierrosta 09.01.2018
1. Ståhlberg Rabbe 1719 EkSK 5,5 /
6 19,00
2. Ekberg Leif
1824 EkSK 5,0 17,50
3. Miettinen Keijo 1857
KarjURA 3,5 22,00
4. Holmqvist Reijo 1934
KarjURA 3,5 20,00
5. Högberg Toivo
1767 KarjURA 3,5 17,00
6. Friman Herman
1537 EkSK 3,0 20,50
7. Wendelin Alf
1683 EkSK 3,0 15,50
8. Salminen Jari
1594 KarjURA 3,0 14,50
9. Pakkala Juha
1339 KarjURA 2,0 18,50
10. Kevin Kurt
1610 KarjURA 2,0 17,00
11. Vesanen Mauno 1544
KarjURA 2,0 15,50