Karjaan URA
Pelituloksia -
Spelresultat 2019
Karjaan URA 5+5 min., 17.12.2019
1. Högberg
Toivo 8,0 / 8 !
2. Ståhlberg
Rabbe 7,0
3.
Söderberg Stefan 6,0
4.
Fredriksson Kjell 5,0
5.
Söderberg Roger 4,0
6.
Pakkala Juha 2,0 2,00
6. Vesanen Mauno
2,0 2,00
6. Friman Herman
2,0 2,00
9. Kevin Kurt
0,0
Karjaan URA 5+5 min., 03.12.2019
Round:
I
1.
Ståhlberg Rabbe 5,0 / 5 !
2.
Söderberg Stefan 4,0
3.
Röyks Petter 2,5
4.
Fredriksson Kjell 2,0
5. Pakkala Juha 1,0
6. Friman Herman
0,5
Round:
II
1.
Ståhlberg Rabbe 7,0 / 8
2.
Fredriksson Kjell 4,5
3. Röyks Petter
4,0
4. Pakkala Juha 3,5
5.
Friman Herman 1,0
Karjaan URA 5+5 min., 26.11.2019
1.
Röyks Petter 6,0 / 7 17,00
2. Högberg
Toivo 6,0 16,00
3. Ståhlberg
Rabbe 5,0
4. Salminen Jari
4,0
5. Fredriksson Kjell 3,0
6. Pakkala Juha
2,0
7. Kevin Kurt
1,5
8. Friman Herman
0,5
SSL -
FSF
Div. 1, 3. kierros la 23.11.2019
KarjUra
- RaahLi
2 - 4
Syvälahti Timo 2213 - Kauppila Osmo 2321 0 - 1
Sandholm Klas 2182 - Huovinen Jere 2270 ½ - ½
Syvälahti Heikki 2108 - Wallin Aleksi 2211 0 - 1
Wikman Jimmy 2077 - Pitkäaho Arto 2097 ½ - ½
Titovets Sergei 2072 - Mäkelä Lauri 2086 0 - 1
Nurk Ivo 2084 - Lauronen Timo 2060 1 - 0
Hellen Bo 2064 - Peltomaa Jukka 2032 1 - 0
Wilson Victor 1890 - Aapola Lauri 1990 0 - 1
Karjaan URA 5+5 min., 19.11.2019
1. Ståhlberg
Rabbe 12,5 / 14 70,25
2. Söderberg
Stefan 12,5 70,00
3. Högberg
Toivo 9,0
4. Fredriksson Kjell 8,5
5. Pakkala Juha
5,5
6. Vesanen Mauno
3,0 14,00
7. Kevin Kurt
3,0 6,75
8.
Friman Herman 2,0
Karjaan URA 5+5 min., 12.11.2019
1. Ståhlberg
Rabbe 9,0 / 9 !
2. Söderberg
Stefan 8,0
3. Högberg
Toivo 6,0
4.
Fredriksson Kjell 4,5
5. Holmqvist
Reijo 4,0 13,25
6. Vesanen Mauno
4,0 10,50
7. Kaskinen Tommy
3,0 10,50
8. Mertens Teuvo
3,0 6,50
9. Pakkala Juha
2,5
10. Kevin Kurt
1,0
Karjaan
URA 5+5 min., 29.10.2019
1. Ståhlberg
Rabbe 12,5 / 14
2. Söderberg
Stefan 11,5
3. Högberg
Toivo 11,0
4.
Fredriksson Kjell 8,0
5. Vesanen Mauno
4,5
6. Pakkala Juha
3,5
7. Friman Herman
3,0
8. Kevin Kurt
2,0
Karjaan URA 5+5 min., 22.10.2019
1. Ståhlberg
Rabbe 15,5 / 16
2. Söderberg
Stefan 14,5
3. Högberg
Toivo 12,0
4.
Holmqvist Reijo 9,5
5.
Fredriksson Kjell 6,5
6. Kaskinen Tommy
6,0
7. Kevin Kurt
5,0
8. Pakkala Juha
3,0
9. Friman Herman
0,0
SSL -
FSF
Div. 1, 2. kierros la 19.10.2019
KarjUra
- TuTS 2
1 - 3
Timo Syvälahti 2219 - Kuznetsov Feli 2352 0 - 1
Klas Sandholm 2183 - Pihlajasalo Ha 2154 ½ - ½
Syvälahti Heikki 2120 - Morant Paul 2042 0 - 1
Titovets Sergei 2073 - Nikolakaros Ki 2029 ½ - ½
Nurk Ivo 2087 - Norri Roger 1957
½ - ½
Hellen Bo 2069 - Suominen Antti 1854 ½ - ½
Söderberg Stefan 1895 - Asikainen Eeli 1828 0 - 1
Miettinen Keijo 1884 - Salvi Tuomas 1676 1 - 0
Div. 3, 2. kierros la 19.10.2019
TuTS/3
- KarjUra/2 0 - 5
Koota Ilkka 1842 - Wikman Bengt 1683
1 - 0
Tuominen Matias 1718 - Wendelin Alf 1669 ½ -
½
Tuominen Kari 1628 - Salminen Jari 1678 ½ - ½
Stockfelt Jesse 1660 - Fredriksson K 1627 1 - 0
Rantamo Keijo 1595 - Vesanen Mauno 1583 0 -
1
Karjaan URA 5+5 min., 08.10.2019
1. Ståhlberg
Rabbe 8,0 / 8 !
2. Högberg
Toivo 6,0 17,50
3. Söderberg
Stefan 6,0 16,00
4. Fredriksson Kjell 4,5
5. Pakkala Juha
3,5
6. Vesanen Mauno
3,0 6,50
7. Salminen Jari
3,0 5,00
8. Kevin Kurt
1,5
9. Friman Herman
0,5
Karjaan URA 5+5 min., 01.10.2019
Round:
I
1. Söderberg
Stefan 5,5 / 6 12,75
1.
Högberg Toivo 5,5 12,75
3.
Fredriksson Kjell 4,0
4. Wendelin Alf
3,0
5. Kevin
Kurt 1,0 1,00 1
5. Pakkala Juha 1,0
1,00 1
5. Friman Herman
1,0 1,00 1
Round: II
1. Wendelin Alf
4,0 / 4 !
2. Högberg Toivo
3,0
3. Kevin Kurt
2,0
4. Pakkala Juha 1,0
5.
Friman Herman 0,0
Karjaan URA 5+5 min., 24.09.2019
1. Ståhlberg
Rabbe 9,0 / 9 !
2. Söderberg
Stefan 7,0 24,50
3. Högberg
Toivo 7,0 22,50
4. Röyks Petter
5,0
5. Holmqvist Reijo
4,5
6. Salminen Jari
3,5
7. Kevin Kurt
3,0 8,25
8. Pakkala Juha
3,0 7,50
9. Fredriksson
Kjell 3,0 6,00
10.
Friman Herman 0,0
Karjaan URA 5+5 min., 17.09.2019
1. Ståhlberg
Rabbe 12,5 / 14
2. Söderberg
Stefan 12,0
3. Högberg
Toivo 11,5
4. Mertens Teuvo
8,0
5. Kevin Kurt
4,5
6. Pakkala Juha
3,0
7. Friman Herman
2,5
8. Vesanen Mauno
2,0
SSL - FSF
Div. 1, 1. kierros la 14.09.2019
VSS
- KarjUra
3 - 4
Kinnunen Kari 2151 - Syvälahti Timo 2210 0 -
1
Laukkanen Jere 2126 - Sandholm Klas 2184 ½ - ½
Tammela Kari 2116 - TitovetsSergei 2082 1 - 0
Alho Mikko 2094 - Nurk Ivo 2076
0 - 1
Linqvist Grels 2000 - Hellen Bo 2060 0 -
1
Helander Benjamin 1959 - Wilson Victor 1902 1 - 0
Peltomäki Jarmo 1914 - Wikman Bengt 1745 1 - 0
Fagerholm Rainer 1779 - Salminen Jari 1647 0 - 1
Div. 3, 1. kierros la 14.09.2019
KarjUra/2
– AS 0 - 5
Högberg Toivo 1722 - Puhtila Marko 2061 0 - 1
Wendelin Alf 1674 - Ojanen Jyrki 2012 0 - 1
Vesanen Mauno 1587 - Eriksson Tom 1952 0 - 1
Garcia Bruno 1428 - Lehtinen Tero 1853 0 - 1
W.O.
0 - 1
Karjaan
URA 5+5 min., 10.09.2019
1. Ståhlberg
Rabbe 10,0 / 10 !
2. Söderberg
Stefan 8,0
3. Högberg Toivo 6,0
4. Pakkala Juha
3,0
5. Vesanen Mauno
2,5
6. Friman Herman
0,5
1
1 TammerSh 7 6 0
1 12
20,0
2
3 TuTS 7 5 1
1 11
19,0
3
2 SK ComeOne 7 4 2
1 10
16,0
4
7 VammSK 7 4 1
2
9 18,5
5
9 Gambiitti/2 7 4 1 2
9 17,0
6
4 EtVaS 7 4 1
2
9 15,5
7
6 Gambiitti 7 4 0
3
8 19,0
8
5 MatSK 7 4 0
3
8 17,0
9 11
I-HSK 7 2 4
1
8 16,0
10 8
KarjUra 7 3 2
2
8 14,5
11 14 EtVaS/2
7 3 1 3
7 16,0
12 13 ESK
7 3 1
3
7 15,0
13 10 JyS 7 3 1
3 7
14,5
14 16 MatSK/2 6 2 1
3
7 13,5
15 15 JärvSK 7 3 1
3
7 12,5
16 12 Gambiitti/3 6 2 0
4
6 10,0
17 18 Gambiitti/4 6 1 1
4
5 10,0
18 20
KarjUra/2 6 1 1 4
5 9,5
19 19 I-HSK/2
6 1 0 5 4
9,5
20 17 TammerSh/2 6 0 2
4 4
9,0
21 21 HartSK 6 0 1
5 3
9,0
KarjUra 1 SELO
SELO vastustajat
1 Syvälahti Timo 2215 2,5 7 2197
2 Wikman Jimmy 2084 2,0 7 2109
3 Titovets Sergei 2075 5,0 7 2012
4 Nurk Ivo 2072 5,0 7 1905
KarjUra 2
1 Högberg Toivo 1737 0,0 6 2003
2 Wendelin Alf 1671 1,5 6 1896
3 Salminen Jari 1645 3,0 6 1683
4 Garcia Bruno 1424 2,0 6 1597
Karjaan URA 5+5 min., 20.08.2019 /
1
1. Söderberg
Stefan 7,5 / 8
2. Högberg
Toivo 6,5 18,75 0,5
2. Ståhlberg
Rabbe 6,5 18,75 0,5
4. Sandholm
Klas 5,5
5. Vehanen
Pekka 3,5 4,75 0,5
5. Bergman
Christer 3,5 4,75 0,5
7. Mertens
Teuvo 1,0 1,00 1,0
7. Pakkala Juha
1,0 1,00 1,0
7. Vesanen Mauno
1,0 1,00 1,0
Karjaan URA 5+5 min., 20.08.2019 /
2
1. Sandholm
Klas 5,0 / 5 !
2. Ståhlberg
Rabbe 4,0
3. Högberg
Toivo 3,0
4.
Bergman Christer 2,5
5. Söderberg
Stefan 1,5
6. Vehanen Pekka 0,0
Karjaan
URA 5+5 min., 13.08.2019
1. Sandholm
Klas 11,0 / 11 !
2. Högberg
Toivo 9,5 40,25 0,5
2. Ståhlberg
Rabbe 9,5 40,25 0,5
4. Vehanen
Pekka 7,0
5.
Söderberg Roger 6,0 20,25
6.
Mertens Teuvo 6,0 16,50
7. Fredriksson Kjell 5,0
14,50
8. Salminen Jari
5,0 12,50
9. Kevin Kurt
3,5
10. Pakkala Juha
2,0
11. Vesanen Mauno
1,0
12. Friman Herman
0,0
KarjURA 1,
Mestaruus-ryhmä (1-24)TabellLaguppställning med rondresultat
Karsinta,
E-Ryhmä, KarjURA 1:
Karsinta, B-Ryhmä, KarjURA 2:
Karsinta, A-Ryhmä, KarjURA 3:
Karjaan URA 5+5 min., 30.07.2019
1. Sandholm
Klas 14,5 / 15
2. Wikman
Jimmy 13,5
3. Ståhlberg
Rabbe 12,0 70,75
4. Hellen
Bo 12,0 68,00
5. Ekberg Leif
10,0
6. Miettinen Keijo
8,5
7. Öberg Peter
8,0 37,00
8. Söderberg
Stefan 8,0 35,00
9. Åkerfelt
Hardy 8,0 34,00
10. Högberg
Toivo 7,0
11. Söderberg
Roger 4,5
12.
Fredriksson Kjell 4,0 12,00
13. Vehanen Pekka 4,0
10,50
14. Kevin Kurt
2,5 13,00 1
15. Friman Herman
2,5 13,00 0
16. Pakkala Juha
1,0
Karjaan URA 5+5 min., 23.07.2019
1. Sandholm
Klas 10,0 / 11
2. Söderberg
Stefan 9,5
3. Åkerfelt
Hardy 8,5
4. Wikman
Jimmy 8,0
5. Högberg
Toivo 7,0
6. Ekberg Leif
6,0
7. Öberg Peter
4,5
8.
Söderberg Roger 4,0
8.
Fredriksson Kjell 4,0 / 8 (Wikman Bengt 0/3)
10. Vehanen Pekka 3,0
11. Pakkala Juha
1,5
12. Kevin Kurt
0,0
Karjaan
URA 5+5 min., 16.07.2019
1. Sandholm
Klas 16,5 / 19
2. Wikman
Jimmy 16,0
3. Hellen
Bo 15,5
4. Järnström
Henrik 15,0
5. Miettinen Keijo 13,5
6. Öberg Peter 13,0
7. Högberg
Toivo 12,0
8. Söderberg
Stefan 11,5
9. Ekberg Leif
11,0
10. Wilson
Victor 9,5
11. Wendelin
Alf 8,5
12.
Söderberg Roger 8,0
13. Röyks
Petter 7,5 49,75
14. Åkerfelt
Hardy 7,5 43,00
15.
Bergman Christer 7,0
16.
Vesanen Mauno 6,0
17.
Fredriksson Kjell 5,0
18. Vehanen
Pekka 4,5
19. Pakkala Juha
1,5
20. Friman Herman
1,0
Karjaan URA 5+5 min., 09.07.2019
1. Åkerfelt
Hardy 9,0 / 11 49,00
2. Högberg
Toivo 9,0 45,00
3. Ekberg Leif
8,0
4. Palsternakka Dennis
7,5
5. Wendelin Alf
7,0 32,00
6. Järnström
Henrik 7,0 26,00
7. Söderberg
Stefan 6,0
8.
Söderberg Roger 4,5
9.
Bergman Christer 3,0
10. Pakkala Juha 2,0
8,00
11. Vehanen Pekka 2,0
5,00
12. Kevin Kurt
1,0
Karjaan
URA 5+5 min., 02.07.2019
1. Sandholm
Klas 8,5 / 9
2. Högberg
Toivo 7,5
3. Söderberg
Stefan 7,0
4. Åkerfelt
Hardy 5,5
5. Salminen Jari
4,5
6. Fredriksson Kjell
4,0 8,50
7. Vehanen Pekka 4,0
8,00
8. Holmqvist Reijo
3,0
9. Kevin Kurt
0,5 0,50
9. Pakkala Juha 0,5
0,50
Karjaan
URA 5+5 min., 25.06.2019
1. Sandholm
Klas 12,0 / 12 !
2. Ståhlberg
Rabbe 11,0
3. Söderberg
Stefan 10,0
4. Öberg Tommy
8,0
5. Högberg
Toivo 7,5
6. Åkerfelt
Hardy 7,0
7.
Bergman Christer 5,0
8.
Fredriksson Kjell 4,5
9. Kevin Kurt
4,0
10. Vehanen Pekka 3,0
11. Friman Herman
2,5 7,25
12. Vesanen Mauno
2,5 6,25
13. Pakkala Juha 1,0
Karjaan
URA 5+5 min., 18.06.2019
1. Högberg
Toivo 10,0 / 11
2. Sandholm
Klas 9,5 43,25
3. Ståhlberg
Rabbe 9,5 42,25
4. Ekberg Leif
8,5
5. Söderberg
Stefan 7,5
6.
Kaskinen Tommy 4,5 11,75
7. Vehanen Pekka 4,5
11,25
8. Salminen Jari
4,5 9,75
9. Kevin
Kurt 3,0
10.
Bergman Christer 2,5
11. Friman Herman 1,5
12. Pakkala Juha 0,5
Karjaan URA 5+5 min., 11.06.2019
1.
Söderberg Stefan 11,0 / 12
2.
Ståhlberg Rabbe 10,0
3.
Högberg Toivo 9,0
4. Fredriksson Kjell 5,5
5. Kevin Kurt
3,5
6. Pakkala Juha
1,5 5,25
7.
Friman Herman 1,5 2,25
Karjaan URA 5+5 min., 04.06.2019
1.
Söderberg Stefan 8,0 / 10 31,50
2.
Ståhlberg Rabbe 8,0 29,00
3.
Högberg Toivo 7,0
4. Friman Herman
4,5
5. Kevin Kurt
1,5
6. Pakkala Juha
1,0
Karjaan
URA 5+5 min., 28.05.2019
1.
Söderberg Stefan 7,0 / 8
2.
Högberg Toivo 6,5
3. Ståhlberg Rabbe
6,0
4. Miettinen Keijo 5,5
5.
Söderberg Roger 5,0
6.
Vesanen Mauno 2,0 3,00
7. Kevin Kurt
2,0 2,00
8. Pakkala Juha
1,0 2,00
9.
Friman Herman 1,0 1,00
Karjaan URA 5+5 min., 21.05.2019
1.
Högberg Toivo 10,5 / 12
2.
Ståhlberg Rabbe 10,0
3.
Söderberg Stefan 9,0
4.
Mertens Teuvo 5,0
6. Pakkala Juha
3,0 8,00
5. Friman Herman
3,0 7,50
7. Kevin Kurt
1,5
Karjaan
URA 5+5 min., 14.05.2019
Round:
I
1.
Ståhlberg Rabbe 8,5 / 10 38,50
2. Söderberg
Stefan 8,5 35,50
3.
Högberg Toivo 8,0
4. Holmqvist Reijo
6,0
5. Salminen Jari
5,5
6.
Fredriksson Kjell 5,0 22,75
7.
Mertens Teuvo 5,0 13,50
8. Vesanen Mauno
3,0
9. Kevin Kurt
2,5
10. Pakkala Juha 1,5
5,00
11. Friman Herman
1,5 4,00
Round:
II
1.
Ståhlberg Rabbe 5,0 / 5 !
2.
Högberg Toivo 4,0
3.
Söderberg Stefan 3,0
4.
Kevin Kurt 1,5
5. Pakkala Juha 1,0
6. Friman Herman
0,5
Karjaan URA 5+5 min., 23.04.2019
1.
Ståhlberg Rabbe 9,0 / 10
2. Högberg Toivo
7,5
3. Pakkala Juha
5,0
4. Mertens Teuvo
3,5
5. Kevin Kurt
2,5 9,75
6. Friman Herman
2,5 7,25
Tulokset-2019-04-06-Resultat
1. Divisioona lohko A, ottelut 6.4.2019
HSK -
KarjUra 6 - 1
Binham Timothy 2311 - Syvälahti Timo 2212 ½ -
½
Norri Joose 2257 - Sandholm Klas 2192 1 - 0
Hallman Valo 2214 - Wikman Jimmy 2087 1 - 0
Lehto Antti 2213 - Titovets Sergei 2081 1 - 0
Sorri Juhani 2189 - Syvälahti Heikki 2099 0 - 1
Pollari Pasi 2174 - Söderberg Stefan 1900 1 - 0
Kauranen Matti 2138 - Miettinen Keijo 1890 1 - 0
Elomaa Arto 2145 - Fredriksson Kjell 1629 1 - 0
Henkilökohtaiset pisteet /Personliga poänger:
Syvälahti Timo 4½ / 7 = 64%
Karjaan URA 5+5 min., 02.04.2019
1.
Ståhlberg Rabbe 9,0 / 9 !
2.
Högberg Toivo 8,0
3.
Fredriksson Kjell 6,0 21,00
4.
Söderbg Roger 6,0 16,00
5.
Vesanen Mauno 5,0
6. Pakkala Juha
4,0
7. Kevin Kurt
2,5
8.
Mertens Teuvo 2,0
9.
Friman Herman 1,5
10.
Grönqvist Kasper 1,0
Karjaan URA 5+5 min., 26.03.2019
Round: I II
1. Ståhlberg
Rabbe 6,0 + 4,5 = 10,5 / 11
2. Högberg Toivo 5,0 + 3,5 = 8,5
3. Mertens Teuvo 1,5 + 4,0 = 5,5
4. Pakkala Juha 2,5 + 2,0 = 4,5
5. Salminen Jari 3,0 = 3,0 / 6
6. Friman Herman 1,5 + 1,0 = 2,5
7. Kevin Kurt 1,5 + 0,0 = 1,5
Karjaan
URA 5+5 min., 19.03.2019
1.
Högberg Toivo 9,5 / 10
2.
Ståhlberg Rabbe 8,0
3. Kaskinen Tommy
7,0
4. Salminen Jari
5,5
5.
Friman Herman 4,0 18,50
6.
Fredriksson Kjell 4,0 17,50
7. Pakkala Juha
4,0 14,00
8. Vesanen Mauno
4,0 12,50
9.
Söderbg Roger 3,5
10. Kevin
Kurt 2,5
11. Holmqvist Reijo 2,0
Karjaan
URA 5+5 min., 05.03.2019
1.
Högberg Toivo 8,5 / 10 33,75
2.
Ståhlberg Rabbe 8,5 30,25
3.
Söderbg Roger 5,0
4.
Pakkala Juha 4,0
5. Friman Herman
2,5
6. Kevin Kurt 1,5
Karjaan URA 5+5 min., 26.02.2019
1.
Ståhlberg Rabbe 9,0 / 9
2. Högberg Toivo
6,5
3. Salminen Jari
5,5
4. Pakkala Juha
5,0
5. Holmqvist Reijo 4,5
18,00
6.
Söderbg Roger 4,5 15,75
7.
Mertens Teuvo 3,0 8,50
8. Kaskinen Tommy 3,0
8,25
9. Friman Herman
2,5
10. Kevin Kurt 1,5
Karjaan
URA 5+5 min., 12.02.2019
1. Högberg Toivo
7,0 / 8 25,00
1. Fredriksson Kjell 7,0 25,00
1. Ståhlberg Rabbe 7,0 25,00
4. Kevin Kurt
4,0 7,00
4. Mertens
Teuvo 4,0 7,00
4. Söderberg Roger 4,0 7,00
7. Friman Herman 2,0
8. Vesanen Mauno 1,0
9. Pakkala Juha 0,0
Tulokset-2019-02-10-Resultat
1. Divisioona lohko A, ottelut 10.2.2019
VSS - KarjUra 2 - 2
Laukkanen Jere 2127 - Syvälahti Timo 2190 0
- 1
Kinnunen Kari 2126 - Sandholm Klas
2180 ½ - ½
Alho Mikko 2090 - Hellen Bo
2076 1 - 0
Tammela Kari 2106 - Wikman Jimmy
2072 ½ - ½
Linqvist Grels
2027 - Titovets Sergei 2070 ½ - ½
Helander Benjamin 1949 - Syvälahti Heikki 2060 ½ - ½
Peltomäki Jarmo 1927 - Nurk Ivo
2077 0 - 1
Storm Harry
1832 - Wilson Victor 1914 1 - 0
Tulokset-2019-02-09-Resultat
1.
Divisioona lohko A, ottelut 09.02.2019
KarjUra
- RaahLi 4 - 2
Syvälahti Timo 2190 - Kauppila Osmo 2322 1 -
0
Sandholm Klas 2180 - Huovinen Jere 2290
1 - 0
Hellen Bo 2076 - Wallin
Aleksi 2233 0 - 1
Wikman Jimmy 2072 - Pitkäaho Aki 2209
1 - 0
Titovets Sergei 2070 - Pitkäaho Arto 2119
1 - 0
Syvälahti Heikki 2060 - Mäkelä Lauri 2071 ½ -
½
Nurk Ivo 2077 - Rantanen
Riku 2036 0 - 1
Wilson Victor
1914 - Lauronen Timo 2067 ½ - ½
3.
Divisioona lohko 6, ottelut 09.02.2019
KarjUra
2 - TSY 0 - 4
Wikman Bengt 1703 - Heino Juha
2079 0 - 1
Wendelin Alf 1680 - Laajo Juha
1900 0 - 1
Fredriksson Kjell 1613 - Ranki Martti 1911 ½ - ½
Vesanen Mauno 1592 - Kaveniemi Kari 1925 0 - 1
WO
-
0 - 1
Karjaan
URA 5+5 min., 05.02.2019
1.
Ståhlberg Rabbe 11,5 / 12
2.
Högberg Toivo 10,0
3. Söderberg
Roger 6,0
4.
Mertens Teuvo 5,5
5. Friman Herman
4,5 13,75
6. Kevin Kurt
4,5 12,50
7. Pakkala Juha
0,0
Karjaan
URA 5+5 min., 29.01.2019
1.
Söderberg Roger 8,0 / 10
2.
Kaskinen Tommy 6,5
3. Mertens
Teuvo 6,0
4.
Holmqvist Reijo 5,0
5. Pakkala Juha
3,5
6. Kevin Kurt
1,0
Karjaan URA 5+5 min., 22.01.2019
1.
Högberg Toivo 11,5 / 14 66,50
2.
Ståhlberg Rabbe 11,5 65,25
3.
Söderberg Roger 9,0
4.
Mertens Teuvo 6,5 38,50
5.
Fredriksson Kjell 6,5 31,50
6.
Friman Herman 4,0
7. Pakkala Juha
3,5 19,75
8. Kevin Kurt
3,5 18,50
Karjaan URA 5+5 min., 15.01.2019
1.
Ståhlberg Rabbe 15,0 / 16
2.
Högberg Toivo 12,0
3. Wilson
Victor 11,5
4.
Holmqvist Reijo 8,5
5.
Fredriksson Kjell 7,5
6. Mertens Teuvo
6,0
7. Kevin Kurt
5,5
8. Pakkala Juha 3,0
8. Friman Herman
3,0
Tulokset-2019-01-12-Resultat
1.
Divisioona lohko A, ottelut 12.01.2019
LauttSSK
- KarjUra 1 - 3
Hurme Harri 2186 - Syvälahti Timo 2185 0 -
1
Havansi Erkki 2143 - Sandholm Klas 2181 ½ -
½
Laine Karri 2079 - Hellen Bo
2076 ½ - ½
Saren Ilkka 2070 - Wikman Jimmy 2072
½ - ½
Heikkinen Jyrki 2063 - Titovets Sergei 2080 1 - 0
Kauppala Pekka 2056 - Syvälahti Heikki 2040 0 - 1
Aakio Seppo 2013 - Nurk Ivo
2068 0 - 1
Kivinen Jyrki
2005 - Söderberg Stefan 1895 ½ - ½
3.
Divisioona lohko 6, ottelut 12.01.2019
ÅmSK
- KarjUra 2 1 - 3
Appelgren Alpo 1692 - Wilson Victor 1907 0 - 1
Nyman Leif 1644 - Miettinen Keijo 1899 ½ -
½
Jönsson Patrick 1658 -
Vesanen Mauno 1564 0 - 1
Pökelmann Thomas 1606 -
Strebelle Samuel1688 0 - 1
Holmberg
Per-Erik1518 - Garcia Bruno 1426 1 - 0
Karjaan URA 5+5 min., 08.01.2019
1.
Ståhlberg Rabbe 7,0 / 8 24,50
2. Högberg Toivo
7,0 22,00
3. Mertens Teuvo
6,5
4. Kevin Kurt
3,0 8,00
5. Pakkala Juha 3,0
7,00
6. Kaskinen Tommy
2,5 8,50
7. Holmqvist Reijo
2,5 6,50
8. Friman Herman
2,5 6,00
9. Vesanen Mauno
2,0
SSL, 1-Div.
2018/19:
Kokoonpanot I-divisioona 2018-2019
1-divisioona Lohko A (länsi)
1.pelipäivä La 15.09.2018
Raahe: RaahLi – Pässi
5 - 1
KarjUra – PSY 2 -
2
TammerSh 2 – LauttSSK
4 - 1
VSS – HSK
0 - 5
2.pelipäivä Su 16.09.2018
RaahLi – HSK
3 - 0
VSS – Pässi
3 - 2
3.pelipäivä La 10.11.2018
Pässi – KarjUra 1 - 4
HSK – LauttSSK
4 - 3
PSY – RaahLi
0 - 2
TammerSh 2 – VSS
4 - 1
4.pelipäivä Su 11.11.2018
PSY – VSS
3 - 2
TammerSh 2 – RaahLi
0 - 3
5.pelipäivä La 08.12.2018
LauttSSK – Pässi
4 - 3
KarjUra – TammerSh 2 4 - 0
6.pelipäivä Su 09.12.2018
HSK – PSY
4 - 2
7.pelipäivä La 12.01.2019
Pässi – PSYHSL
1 - 5
LauttSSK – KarjUra 1 - 3
TammerSh 2 – HSK
1 - 5
8.pelipäivä La 09.02.2019
Pässi – HSK
2 - 4
PSY – TammerSh 2
1 - 3
VSS – LauttSSK
4 - 2
KarjUra – RaahLi 4 - 2
10.02.2019: Liigahaaveet haihtui?
RaahLi liigahaaveet koki eilen
kolauksen, kun vastaan tuli aina yllätysvalmis Karjaan ura ja ottikin
4-2 lukemin voiton, samaan aikaan myös
HSK voitti Pässi samoin lukemin.
A-lohkon tilanne on aika kimurantti, Raahen pitäs voittaa jäljellä olevat
ottelut Lauttasaarta ja VSS vastaan suhteellisen suurinumeroisesti ja toivoa
että HSK viimeisessä ottelussaan voittaisi Karjaan ja nousu tapahtus paremmalla
maalierolla.
Joukkueet on tänäänkin tulessa. Raahe kohtaa Lauttasaaren ja Karjaa vääntää
Vaasaa vastaan, jännä nähdä miten näissä otteluissa käy?
9. pelipäivä Su 10.02.2019
RaahLi – LauttSSK
4 - 1
VSS – KarjUra 2 - 2
10.pelipäivä La 06.04.2019
LauttSSK – PSY
2 - 6
Pässi – TammerSh 2
4 - 0
HSK – KarjUra 6 - 1
RaahLi – VSS
3 - 1
FINAL:
HSK 7
6 0 1 28 - 12 12
----------------------------------
RaahLi 7 6 0 1 22 - 7 12
KarjUra 7 4 2 1 20 - 14 10
PSY 7 3 1 3 19 - 16 7
TammerSh 2 7 3 0 4 12 - 19 6
VSS 7 2 1 4 13 - 21 5
----------------------------------
Pässi 7 1 0 6 14 - 25 2
LauttSSK 7 1 0 6 14 - 28 2
Joukk. Rtg-Ø, 8 kork.:
1. HSK
:2203
2. TammerSh 2 :2187
3. RaahLi :2179
4. PSY :2141
5. LauttSSK :2135
6. KarjUra :2075
7. VSS :2070
8. Pässi
:2017
KarjUra
Rtg-Ø:2075
1 Syvälahti, Timo
2191 2185 FIN
2 Sandholm, Klas
2189 2257 FIN
3 Hellen, Bo 2079 2020 FIN
4 Wikman, Jimmy 2063 2130 FIN
5 Titovets, Sergei
2067 2064 FIN
6 Syvälahti, Heikki
2051 2032 FIN
7 Nurk, Ivo 2063 2085 FIN
8 Söderberg, Stefan 1897 1944 FIN
III-Divisioona kokoonpanot 2018-2019
3-divisioona Lohko 6
La 15.09.2018
HaSS – TSY
0 - 4
KirkSK – ÅmSK
1 - 0
TuTS 3 – KarjUra 2 3 - 1
La 10.11.2018
KarjUra 2 – KirkSK 3 - 2
TSY –
ÅmSK 3 - 1
TuTS 3
– HaSS 2 - 2
La 08.12.2018
HaSS – KarjUra 2 1 - 1
TSY – KirkSK
5 - 0
ÅmSK – TuTS 3
0 - 2
La 12.01.2019
KirkSK – HaSS
1 - 2
TSY –
TuTS 3 4 - 1
ÅmSK – KarjUra 2 1 - 3
La 09.02.2019
KarjUra 2 – TSY 0 - 4
KirkSK
– TuTS 3 1 - 1
ÅmSK –
HaSS 2 - 1
TSY
5 5 0 0 20 - 2 10
---------------------------------
TuTS 3 5 2
2 1 9 - 8 6
KarjUra 2 5 2 1 2
8 - 11 5
HaSS 5 1 2 2 6 - 10 4
KirkSK 5 1 1 3 5 - 11 3
ÅmSK 5 1 0 4 4 - 10 2
KarjUra 2
1 Wilson Victor 1879
2 Bergman Thomas 1892
3 Miettinen Keijo
1899
4 Enberg Viktor
1842
5 Wikman Bengt
1740