EkSK

 

  EKENÄS SCHACKKLUBB

Ystadsgatan 14 - Ystadinkatu 14

VI FINNS NU PÅ LICHESS.ORG

OLEMME SIVULLA LICHESS.ORG

Registrera dig med att gå in på

Adress/Osoite: lichess.org/team/eksk

 

Vi accepterar som medlemmar endast finländare eller spelare, som representerar finska schackklubbar.


Jäseniksi hyväksymme a) suomalaiset tai b) suomalaisia shakkikerhoja edustavat pelaajat.

We accept only either Finns or players representing Finnish chess clubs as our members.

Rabbe Ståhlberg

Ordförande/Puh.joht.

Sekreterare/Sihteeri

rabies182@hotmail.com

Tage Ekberg

Viceordförande

Varapuheenjoht.


Mail to  Ekenäs Schackklubb.rf:

rabies182@hotmail.com

Leif Ekberg

Kassör / Rah.hoit.



Hemsidan:

Alf Wendelin

affe.wendelin@gmail.com

Tommy Öberg

Tävlingschef

Kilp. pääll.


Medlemsförteckning - Jäsenluettelo 2024


Heders medlemmar - Kunniajäseniä

WENDELIN ALF        


Ständiga medlemmar - Pysyviä jäseniä

JOHANSSON CLAS-ERIK 

 

Medlemmar - Jäseniä

AHLBERG VALTER

BERGMAN THOMAS       

EKBERG LEIF         

EKBERG TAGE         

ENBERG VIKTOR       

HOLMÉN TOM

JOHANSSON CLAS-ERIK 

MIETTINEN LARRY

STÅHLBERG RABBE     

WENDELIN ALF

WENDELIN MELANIE     

ÖBERG JOEL

ÖBERG PETER         

ÖBERG TOMMY         

 

Medlemmar på netet - Jäseniä verkossa

AHLBERG VALTER         / ValterAhlberg

BADAWIEN BASSEL       /  BasselBada

BERGMAN THOMAS    /  King_Bergman

EKBERG LEIF               /  Liffu

EKBERG TAGE             /  Tatta

ENBERG VIKTOR         /  ViggoE

HOLMÉN TOM              /  Toguho

MIETTINEN KEIJO        /  olavi46

MIETTINEN LARRY       /  Lalla67

JÄRNSTRÖM HENRIK   /  othello1

SANDHOLM KLAS         /  CM Pullakuski

STÅHLBERG RABBE     /  rabbeus

WENDELIN ALF             /  Viri48

WENDELIN MELANIE    /  Obsidian45

WIKMAN JIMMY             /  bimboss83

WILSON VICTOR           /  tohtorigonzo

ÖBERG JOEL                 / Clovis_china

ÖBERG PETER              /  perobg

ÖBERG TOMMY             /  Rapa10

EkSK Spelprogram 2024 Peliohjelma



April - Huhtikuu


04.04.2024, klo 18:30, EkSK 3'+2". Årsdelstävling, rond 5.

1. Rabbe Ståhlberg      7,5 / 10

2. Tommy Öberg          6,5

3. Leif Ekberg          6,0

4. Tom Holmèn           4,5

5. Tage Ekberg          4,0

6. Alf Wendelin         1,5


To 18.04.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 6.



Maj - Toukokuu


KARJAA HANDICAP OPEN VOL2

LA 25.5.2024 kl 13.00 Karjaalla, Naapurinkatu 36.

5 min blixtikisaat handicap  (tällä kertaa)

Pelotasoitukset ovat:

  0 - 200 = 5 - 5 min

201 - 500 = 4 - 6 min

501 -   > = 3 - 7 min


-  32 nopeinta mahtuu mukaan ja pelataan 2 tasavertaisessa

ryhmässä.    Eli 15 peliä (16 henkee).

-  4 parasta molemmista pääsevät finaaliin   (8 henkee).

-  5-8 parhaat pääsevät B-finaaliin   (8 henkee).

Finaalit on 1 kierros   (7 peliä).

Palkinnot saavat 3 parhaita sekä B-finaalin voittaja.


Os-maksu on 15 EU käteisenä tai mobilepay 045-1436828

(10 EU palkintoihin ja 5 EU menee pikkupurtaviin sekä kahvii jne.)


Tarjoilla on kisan jälkeen sauna + uimaaltaan käyttö

(Omat urheilujuomat mukaan)

TERVETULOA   KarjURA, Jimmy Wikman



Juni - Kesäkuu



Juli - Heinäkuu


??.07. EkSK 5’+0”, kl. 16:00

och 3’+2”, kl. 17:30 Kimito.



Augusti - Elokuu


L ja S:  3.–4.8.2024  Joukkueblixtin SM 60 vuotta!

FM i Lagblixt 60 år!  3 min. + 2 sek./siirto-drag.

Kaapelitehtaan Merikaapelihalli, Kaapeliaukio 3, 00180 Helsinki.

Ilmoittautuminen ja maksaminen VIIMEISTÄÄN SUNNUNTAINA 30.6.2024.

Osanottomaksu100 €/joukkue.

JOUKKUEIDEN KOKOONPANOT TULEE ILMOITTAAVIIMEISTÄÄN PERJANTAINA 19.7.2024




September - Syyskuu


To 05.09.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 7.


To 19.09.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 8.




Oktober - Lokakuu


To 03.10.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 9.


To 17.10.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 10.


To 31.10.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 11.




November - Marraskuu


To 14.11.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 12.


To 28.11.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 13.




December - Joulukuu


To 05.12.2024, 18:30, EkSK 5’+0”. Årsdelstävling, rond 14.


To 19.12.2024, 18:30, EkSK 3’+2”. Årsdelstävling, rond 15.


   *     *     *     *     *     *     *     *     *


Januari - Tammikuu


25.01.2024, klo 18:30, EkSK 5'+0". Årsdelstävling, rond 1.

1. Rabbe Ståhlberg   7,5 / 10

2. Tom Holmèn        6,0       26,00

3. Tommy Öberg       6,0       22,25

4. Alf Wendelin      5,0

5. Leif Ekberg       3,5

6. Tage Ekberg       2,0



Februari - Helmikuu


Årsmöte 22.02.2024 kl. 18:00.

Val av styrelse:

Ordförande:     Rabbe Ståhlberg

Viceordförande: Tage Ekberg

Sekreterare:    Rabbe Ståhlberg

Kassör:         Leif Ekberg

Tävlingsledare: Tommy Öberg


22.02.2024, klo 18:30, EkSK 5'+0". Årsdelstävling, rond 2.

1. Rabbe Ståhlberg   8,5 / 10

2. Tom Holmèn        7,0

3. Tommy Öberg       6,0

4. Leif Ekberg       4,0

5. Alf Wendelin      3,5

6. Tage Ekberg       1,0



Mars - Maaliskuu


07.03.2024, klo 18:30, EkSK 3'+2". Årsdelstävling, rond 3.

1. Rabbe Ståhlberg   5,0 / 6

2. Tommy Öberg       4,0

3. Leif Ekberg       3,0

4. Alf Wendelin      0,0


21.03.2024, klo 18:30, EkSK 5'+0". Årsdelstävling, rond 4.

1. Rabbe Ståhlberg   7,0 / 8

2. Tommy Öberg       6,0

3. Leif Ekberg       4,0

4. Tage Ekberg       2,0

5. Alf Wendelin      1,0


     *     *     *     *     *     *     *     *

 

STYRELSE / HALLITUS

Get in touch: