KARJURA

KARJAAN URA shakki

KARIS URA schack


Pelipäivä tiistaisin 

18:30 noin - cirka 22:00

Speldag på tisdagar

 

KarjURA avoin pikat 2023-24

tiistaisin  klo. 18:30 Stefanin Areenalla.

KarjURA öppna blixtar 2023-24

tisdagar kl. 18:30 på Stefan Arenan, Nabogatan 36.



>Pe 16.02. klo 18:00 blixti ilta Karjaalla<



Karjaan URA 5'+ 0", 09.01.2024

1. Wikman Jimmy       5,0 / 5

2. Saarinen Elias     4,0

3. Kaskinen Tommy     2,0   2,00

3. Holmqvist Reijo    2,0   2,00

3. Fredriksson Kjell  2,0   2,00

6. Pakkala Juha       0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 02.01.2024

1. Wikman Jimmy       6,0 / 6

2. Saarinen Elias     5,0

3. Högberg Toivo      4,0

4. Kaskinen Tommy     2,5

5. Holmqvist Reijo    2,0

6. Salminen Jari      1,5

7. Pakkala Juha       0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 19.12.2023

1. Högberg Toivo      6,0 / 7

1. Wikman Jimmy       6,0

1. Ståhlberg Rabbe    6,0

4. Fredriksson Kjell  4,0

5. Kejonen Leevi      3,0

6. Vesanen Mauno      2,0

7. Pakkala Juha       1,0

8. Anton              0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 17.10.2023

1. Wikman Jimmy       6,0 / 6

2. Ståhlberg Rabbe    3,0

3. Pakkala Juha       2,0

4. Strebelle Aamos    1,0


Karjaan URA 5'+ 0", 26.09.2023

1. Wikman Jimmy       5,5 / 6

2. Strebelle Samuel   4,5  10,00

3. Ståhlberg Rabbe    4,5   9,25

4. Högberg Toivo      2,5

5. Fredriksson Kjell  2,0   3,25

6. Strebelle Aamos    2,0   2,25

7. Pakkala Juha       0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 15.08.2023

1. Ståhlberg Rabbe    8,0 / 8,0 !

2. Wikman Jimmy       6,5

3. Högberg Toivo      6,0

4. Syvälahti Heikki   5,5

5. Strebelle Samuel   4,0

6. Wilson Viktor      2,0  3,00

7. Fredriksson Kjell  2,0  2,00

8. Pakkala Juha       1,0  2,00

9. Strebelle Aamos    1,0  1,00


Karjaan URA 5'+ 0", 01.08.2023

1. Wikman Jimmy       9,0 / 10

2. Ståhlberg Rabbe    8,5    34,50

3. Rehn Ralf          8,5    33,25

4. Söderberg Stefan   7,5

5. Högberg Toivo      6,5

6. Söderberg Roger    4,0     8,00

7. Badawien Bassel    4,0     7,00

8. Gröndahl Nina      3,0     5,00

9. Fredriksson Kjell  3,0     4,00

10. Pakkala Juha      1,0

11. Badawien Luca     0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 25.07.2023

1. Sandholm Klas     9,0 / 11

2. Wikman Jimmy      8,5   43,75

3. Syvälahti Heikki  8,5   37,00

4. Högberg Toivo     8,0

5. Hellen Bo         7,5

6. Öberg Peter       6,0

7. Söderberg Stefan  5,5

8. Ekberg Leif       5,0

9. Aura Kristian     4,0

10. Söderberg Roger  2,5

11. Gröndahl Nina    1,5

12. Pakkala Juha     0,0



Karjaan URA 5'+ 0", 18.07.2023

1. Hellen Bo         10,5 / 11

2. Syvälahti Heikki  10,0

3. Ståhlberg Rabbe    8,5

4. Rehn Ralf          8,0

5. Wikman Jimmy       6,5

6. Bergman Thomas     5,0   13,50

7. Söderberg Stefan   5,0   13,25 ½

7. Högberg Toivo      5,0   13,25 ½

9. Aura Kristian      4,0

10. Söderberg Roger   2,5

11. Pakkala Juha      1,0

12. Gröndahl Nina     0,0



Karjaan URA 5'+ 0", 11.07.2023

Round 1:

1. Sandholm Klas     8,5 / 10

2. Wikman Jimmy      7,5    36,75

3. Hellen Bo         7,5    29,25

4. Järnström Henrik  7,0

5. Saarinen Elias    6,5

6. Öberg Peter       5,0

7. Ståhlberg Rabbe   4,5    14,50

8. Högberg Toivo     4,5    11,75

9. Ekberg Leif       1,5     5,25

10. Gröndahl Nina    1,5     4,75

11. Pakkala Juha     1,0


Round 2:

1. Sandholm Klas      7,0! / 7

2. Ståhlberg Rabbe    6,0

3. Wikman Jimmy       4,5

4. Öberg Peter        3,0    5,00

5. Ekberg Leif        3,0    4,50

6. Saarinen Elias     2,5

7. Högberg Toivo      1,5

8. Gröndahl Nina      0,5



Karjaan URA 5'+ 0",  04.07.2023

1. Wikman Jimmy      11,0/13  60,75

2. Söderberg Stefan  11,0   59,50

3. Sandholm Klas     10,5

4. Högberg Toivo     10,0

5. Järnström Henrik   9,5

6. Saarinen Elias     8,0

7. Badawien Bassel    6,5

8. Ekberg Leif        5,5   23,50

9. Öberg Peter        5,5   18,50

10. Fredriksson Kjell 4,0

11. Wendelin Alf      3,5

12. Gröndahl Nina     2,0    7,50

13. Pakkala Juha      2,0    6,00

14. Vaskivaara Daniel 2,0    5,50


Karjaan URA 5'+ 0", 27.06.2023

1. Saarinen Elias    7,0 / 8

2. Wikman Jimmy      6,5

3. Ståhlberg Rabbe   5,0  15,50  1

4. Järnström Henrik  5,0  15,50  0

5. Högberg Toivo     4,0

6. Fredriksson Kjell 3,5

7. Salminen Jari     2,5   5,75

8. Söderberg Roger   2,5   3,75

9. Pakkala Juha      0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 20.06.2023

1. Wikman Jimmy     14,0 / 14!

2. Saarinen Elias   10,5

3. Ståhlberg Rabbe  10,0

4. Högberg Toivo     7,5

5. Gröndahl Nina     5,5  19,75

6. Fredriksson Kjell 5,5  16,25

7. Vaskivaara Daniel 2,0

8. Pakkala Juha      1,0


Karjaan URA 5'+ 0", 13.06.2023

1. Wikman Jimmy      4,5 / 5

1. Ståhlberg Rabbe   4,5

3. Saarinen Elias    3,0

4. Gröndahl Nina     2,0

5. Vaskivaara Daniel 1,0

6. Pakkala Juha      0,0



Karjaan URA 5'+ 0", 06.06.2023

1. Syvälahti Heikki  5,5 / 6

2. Wikman Jimmy      4,5

3. Fredriksson Kjell 3,5

4. Vaskivaara Daniel 3,0

5. Saarinen Elias    2,5

6. Högberg Toivo     2,0

7. Pakkala Juha      0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 23.05.2023

Round 1:

1. Syvälahti Heikki 5,0 / 6

2. Wikman Jimmy     4,5

3. Ståhlberg Rabbe  4,0

4. Högberg Toivo    3,5

5. Saarinen Elias   3,0

6. Söderberg Roger  1,0

7. Pakkala Juha     0,0

Round 2:

1. Wikman Jimmy     4,0 / 5

2. Ståhlberg Rabbe  3,0   5,50

3. Högberg Toivo    3,0   5,00

4. Syvälahti Heikki 2,5   5,25

5. Saarinen Elias   2,5   4,25

6. Pakkala Juha     0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 09.05.2023

1. Ståhlberg Rabbe  7,0 / 7!

2. Strebelle Samuel 5,0  13,50

3. Högberg Toivo    5,0  11,00

4. Saarinen Elias   4,0

5. Badawien Bassel  2,5   6,25

6. Söderberg Roger  2,5   3,25

7. Pakkala Juha     2,0

8. Mikkonen Teuvo   0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 02.05.2023

1. Sandholm Klas     9,5 / 11

2. Wikman Jimmy      9,0

3. Högberg Toivo     8,5

4. Ståhlberg Rabbe   7,0

5. Syvälahti Heikki  6,0

6. Hellen Bo         5,5  26,00

7. Saarinen Johannes 5,5  18,25

8. Saarinen Elias    5,0  18,00

9. Söderberg Roger   5,0  15,50

10. Strebelle Samuel 4,0

11. Pakkala Juha     1,0

12. Strebelle Aamos  0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 01.05.2023

Round 1:

1. Wikman Jimmy      5,0 / 5!

2. Saarinen Johannes 3,0  5,00

3. Ståhlberg Rabbe   3,0  4,00

4. Söderberg Stefan  2,0

5. Saarinen Elias    1,5

6. Strebelle Samuel  0,5

Round 2:

1. Wikman Jimmy      5,0 / 5!

2. Söderberg Stefan  4,0

3. Strebelle Samuel  2,0  2,00

3. Saarinen Elias    2,0  2,00

3. Saarinen Johannes 2,0  2,00

6. Fredriksson Kjell 0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 11.04.2023

1. Wikman Jimmy      7,0 / 7!

2. Saarinen Elias    6,0

3. Wilson Viktor     4,0   8,00

4. Ståhlberg Rabbe   4,0   7,00

5. Högberg Toivo     3,0

6. Fredriksson Kjell 2,0   3,00

7. Salminen Jari     2,0   2,00

8. Pakkala Juha      0,0


Karjaan URA 5'+ 0", 04.04.2023

1. Saarinen Elias    6,0/7 16,50

2. Ståhlberg Rabbe   6,0   16,00

3. Wikman Jimmy      5,5

4. Högberg Toivo     4,5

5. ? Tenho           2,0

6. Fredriksson Kjell 1,5    1,75

6. Pakkala Juha      1,5    1,75

8. Strebelle Aamos   1,0


Karjaan URA 5'+ 0", 14.03.2023

1. Ståhlberg Rabbe   9,0 / 10

2. Wikman Jimmy      7,0

3. Hellen Bo         5,0

4. Saarinen Elias    4,0

5. Högberg Toivo     3,0
6. Pakkala Juha      2,0


  *      *      *      *      *      *

Pelituloksia - Spelresultat 2022

Pelituloksia - Spelresultat 2021

Pelituloksia - Spelresultat 2020

Pelituloksia - Spelresultat 2019

Pelituloksia - Spelresultat 2018

Pelituloksia - Spelresultat 2017

  

Seurajoukkueiden SM 2023–2024:

I-divisioonan, Lohko 1:


La 23.9.2023, 1.k
Hämeenlinna  HämSK     - HSK        4,0 - 4,0
Loimaa       LoimSK    - KäpSK      3,5 - 4,5
Pori         PSY       - AkaaS      2,5 - 5,5
Raasepori    KarjU     - TammerSh2  2,5 - 5,5

Syvälahti Timo   - Jaakkola Niklas    ½ - ½

Titovets Sergei  - Leisti Simo        0 - 1

Hellen Bo        - Mäki Juha          ½ - ½

Nurk Ivo         - Pietarinen Petri   1 - 0

Wikman Jimmy     - Mustelin Juhani    ½ - ½

Syvälahti Heikki - Salminen Aku       0 - 1

Söderberg Stefan - Karttinen Risto    0 - 1

Saarinen Elias   - Puisto Aleksi      0 - 1


Su 24.9.2023, 2.k.
Akaa         AkaaS     - HämSK      3,0 - 5,0
HSL          KäpSK     - PSY        4,5 - 3,5 
Tampere      TammerSh2 - LoimSK     4,0 - 4,0

HSL          HSK       - KarjU      6,0 - 2,0

Cattaneo Marco   - Syvälahti Timo     ½ - ½

Norri Joose      - Sandholm Klas      1 - 0

Kauranen Matti   - Titovets Sergei    1 - 0

Parkkinen Jyrki  - Hellen Bo          1 - 0

Uimonen Matti    - Nurk Ivo           0 - 1

Khanov Pavel     - Wikman Jimmy       1 - 0

Kopsa Petri      - Syvälahti Heikki   ½ - ½

Aura Daniel      - Söderberg Stefan   1 - 0


La 21.10.2023, 3.k
TRE    TammerSh2 - PSY              4,5 - 3,5
Loimaa    LoimSK - HSK              2,5 - 5,5
HSL       KäpSK  - AkaaS            3,0 - 5,0

Raasepori KarjU  - HämSK            1,5 - 6,5

Syvälahti Timo   - Helenius Martti    0 - 1

Sandholm Klas    - Vainikka Toni      ½ - ½

Titovets Sergei  - Vähäuski Toni      0 - 1

Hellen Bo        - Lehtohalme Lasse   ½ - ½

Nurk Ivo         - Kekäläinen Timo    0 - 1

Wikman Jimmy     - Peuhu Ari          ½ - ½

Syvälahti Heikki - Tefke Joona        0 - 1

Söderberg Stefan - Hietala Juha       0 - 1


La 25.11.2023, 4.k

AkaaS            - HSK              2,5 - 5,5

HämSK            - TammerSh 2       4,5 - 3,5

PSY              - LoimSK           3,0 - 5,0

KarjUra          - KäpSK            3,5 - 4,5

Syvälahti Timo   - Holopainen Timo    0 - 1

Sandholm Klas    - Sund Jan           0 - 1

Titovets Sergei  - Calonius Mikael    1 - 0

Hellen Bo        - Paronen Petteri    ½ - ½

Nurk Ivo         - Pietinen Pekka     ½ - ½

Wikman Jimmy     - Koskimaa Esko      1 - 0

Syvälahti Heikki - Suominen Antti     ½ - ½

Söderberg Stefan - Nurmela Janne      0 - 1


I-divisioona, lohko 1

HSK          4  3 1 0    7   21.0

HämSK        4  3 1 0    7   20.0

KäpSK        4  3 0 1    6   16.5

TammerSh 2   4  2 1 1    5   17.5

AkaaS        4  2 0 2    4   16.0

LoimSK       4  1 1 2    3   15.0

PSY          4  0 0 4    0   12.5

KarjUra      4  0 0 4    0    9.5




III-divisioona, Lohko 1:


La 23.9.2023, 1.k.

Salo         SalSK 2   - SalSK 3    2,5 - 1,5

Karjaa       KarjU 2   - ÅmSK         3 - 1

Saarinen Johannes - Lindholm Kurt     1 - 0

Badawieh Bassel   - Jönsson Patrick   1 - 0

Salminen Jari     - Nyman Leif        ½ - ½

Fredriksson Kjell - Friis Edvard      ½ - ½



La 21.10.2023, 2.k.

Turku        TuTS 3    - SalSK 2      0 - 4

Salo         SalSK 3   - KarjU 2      1 - 3
Tocklin Tomi      - Saarinen Elias    0 - 1

Virtanen Aleksi   - Saarinen Johannes ½ - ½

Alho Lauri        - Badawieh Bassel   0 - 1

Haanila Erkki     - Fredriksson Kjell ½ - ½



La 25.11.2023, 3.k.

Karjaa       KarjU 2   - TuTS 3       4 - 0

Wilson Victor     - Puhtila August    1 - 0

Saarinen Elias    - Puhtila Erik      1 - 0

Saarinen Johannes - Nieminen Erik     1 - 0

Salminen Jari     - Saari Anton       1 - 0


Åminnefors   ÅmSK      - SalSK 3      3 - 1

Lindholm Kurt     - Mäkelä Jari       ½ - ½

Jönsson Patrick   - Savikko Seppo     1 - 0

Kaskinen Tommy    - Rask Rauno        ½ - ½

Friis Edvard      - Tuomarmäki Viljo  1 - 0


III-divisioona, lohko 1

KarjU 2     3  3 0 0    6   10.0

SalSK 2     2  2 0 0    4    6.5

ÅmSK        2  1 0 1    2    4.0

SalSK 3     3  0 0 3    0    3.5

TuTS  3     2  0 0 2    0    0.0


     *          *          *          *          *          *          *


K A R J A A N    O P E N

07.10.2023.  12 kierrosta, 15+15 min aikatasoitus.


Final Ranking after 12 Rounds


      *          *          *          *          *          *          *


Näkövammaisten shakin PM-kilpailut,

Fredericia, Tanska  11. – 13.8.2023


KIERROS 1

  • Tanska – Norja    5 – 1
  • Ruotsi  – Suomi   4 – 2
    • David Atterberg – Bengt Wikman  0,5 – 0,5


KIERROS 2

  • Ruotsi – Tanska   5 – 1
  • Suomi  – Norja  5,5 – 0,5
    • Bengt Wikman   – Magne Bolme    1 – 0


KIERROS 3

  • Norja   – Ruotsi  0,5 – 5,5
  • Tanska – Suomi 2,5 – 3,5
    • Dan Christensen – Bengt Wikman 0 – 1


LOPPUJÄRJESTYS

  1. Ruotsi  3    3  0    14,5 –   3,5    6
  2. Suomi  3    2  1    11,0 –   7,0    4
  3. Tanska 3    1  2      8,5 –   9,5    2
  4. Norja    3    0  3      2,0 – 16,0    0


      *          *          *          *          *          *          *


FM LAG-BLIXT 2023 / SM JOUKKUE-PIKA 2023 

05.–06.08.2023  SEINÄJOKI


------- RESULTS -------


Joukkuepikashakin SM-kilpailu M sijoitusryhmä, 06.08.2023

Team-Composition with round-results


Joukkuepikashakin SM-kilpailu 1. sijoitusryhmä, 06.08.2023

Team-Composition with round-results


Joukkuepikashakin SM-kilpailu 4. sijoitusryhmä, 06.08.2023

Team-Composition with round-results


Joukkuepikashakin SM-kilpailu Alkuryhmä F, 05.08.2023

Team-Composition with round-results


Joukkuepikashakin SM-kilpailu Alkuryhmä E, 05.08.2023

Team-Composition with round-results


     *          *          *          *          *          *          *


Seurajoukkueiden SM 2023–2024:


I-divisioonan ohjelma 2023-2024, Lohko 1:


La 23.9.2023, 1.k
Hämeenlinna  HämSK     - HSK
Loimaa       LoimSK    - KäpSK
Pori         PSY       - AkaaS
Raasepori    KarjU     - TammerSh2


Su 24.9.2023, 2.k.
Akaa         AkaaS     - HämSK
HSL          HSK       - KarjU
HSL          KäpSK     - PSY
Tampere      TammerSh2 - LoimSK


La 21.10.2023, 3.k.
HSL          KäpSK     - AkaaS
Loimaa       LoimSK    - HSK
Raasepori    KarjU     - HämSK
Tampere      TammerSh2 - PSY


La 25.11.2023, 4.k.
Akaa         AkaaS     - HSK
Hämeenlinna  HämSK     - TammerSh2
Pori         PSY       - LoimSK
Raasepori    Karju     - KäpSK


La 13.1.2024, 5.k.
Akaa         AkaaS     - LoimSK
HSL          HSK       - TammerSh2
HSL          KäpSK     - HämSK
Pori         PSY       - KarjU


La 10.2.2024, 6.k.
Akaa         AkaaS     - TammerSh2
HSL          KäpSK     - HSK
Loimaa       LoimSK    - KarjU
Pori         PSY       - HämSK


La 30.3.2024, 7.k.
HSL          HSK       - PSY
Hämeenlinna  HämSK     - LoimSK
Raasepori    KarjU     - AkaaS
Tampere      TammerSh2 - KäpSK


III-divisioona 2023-2024: Ohjelma  Lohko 1:


La 23.9.2023,  1.k.
Karjaa       KarjU 2   - ÅmSK
Salo         SalSK 2   - SalSK 3


La 21.10.2023, 2.k.
Salo         SalSK 3   - KarjU 2
Turku        TuTS 3    - SalSK 2


La 25.11.2023, 3.k.
Karjaa       KarjU 2   - TuTS 3
Åminnefors   ÅmSK      - SalSK 3

 

La 13.1.2024,  4.k.
Salo         SalSK 2   - KarjU 2

Turku        TuTS 3    - ÅmSK


La 10.2.2024,  5.k.
Salo         SalSK 3   - TuTS 3
Åminnefors   ÅmSK      - SalSK 2


I-divisioonan kokoonpanot 2023–2024

5 KarjUra Rtg-Ø:2071
Bo.  Name              NRtg  IRtg  FED
1.   Syvälahti Timo    2179  2177  FIN
2.CM Sandholm Klas     2184  2206  FIN
3.   Titovets Sergei   2097  2070  FIN
4.   Hellen Bo         2090  2048  FIN
5.   Nurk Ivo          2074  2073  FIN
6.   Wikman Jimmy      2044  2077  FIN
7.   Syvälahti Heikki  2012  1985  FIN
8.   Söderberg Stefan  1842  1853  FIN
     Wilson Victor     1865  1740  FIN
     Saarinen Elias    1805     0  FIN
     Miettinen Keijo   1889     0  FIN
     Enberg Viktor     1842  1898  FIN
     Ståhlberg Rabbe   1735     0  FIN
     Saarinen Johannes 1735     0  FIN
     Högberg Toivo     1710  1792  FIN
     Badawieh Bassel   1664     0  FIN
     Wendelin Alf      1663     0  FIN
     Salminen Jari     1637     0  FIN
     Strebelle Samuel  1609     0  FIN
     Fredriksson Kjell 1615     0  FIN
     Wikman Bengt      1554  1691  FIN
     Vesanen Mauno     1574     0  FIN
     Söderberg Roger   1472     0  FIN
     Kejonen Leevi     1445     0  FIN


S50-seniorien SM-kilpailu 2023.05.18-21.


1./20. Tiitta Sauli      MatSK     2151   6,0 / 7

2.     Kiili Markus      Gambiitti 2157   5,5

3.     Sorvari Jarmo     TammerSK  2073   4,5

4.     Hellen Bo         KarjURA   2088   4,5

13.    Syvälahti Heikki  KarjURA   2026   3,0


Suomen Shakkiliito


I-divisioonan ohjelma 2022-2023

1. kierros  la 24.09.2022 LauttSSK - KarjUra1   3 - 5

2. kierros  su 25.09.2022 KarjUra  - KS-58      3 - 5

3. kierros  la 12.11.2022 KarjUra  - AkaaS     6½ - 1½

4. kierros  la 14.01.2023 Aatos    - KarjUra1  6½ - 1½

5. kierros  su 15.01.2023 KarjUra1 - PSY       5½ - 2½

6. kierros  la 11.02.2023 EtVaS2   - KarjUra1  3½ - 4½

7. kierros  la 01.04.2023 TuTS2    - KarjUra1  4½ - 3½


Lohko 1

Aatos     7  5 1 1  11  41.0

----------------------------

LauttSSK  7  5 1 1  11  35.0

KarjUra   7  4 0 3   8  29.5

KS-58     7  4 0 3   8  28.0

AkaaS     7  3 0 4   6  27.5

PSY       7  3 0 4   6  27.0

----------------------------

TuTS 2    7  2 0 5   4  17.0

tVaS 3    7  1 0 6   2  19.0



II-divisioonan ohjelma 2022–2023

1. kierros  la 24.09.2022 KarjUra2   - HämSK      0 - 5

2. kierros  la 12.11.2022 MatSK3     - KarjUra2  3½ - 1½

3. kierros  la 14.01.2023 KarjUra    - MeRa      2½ - 2½

4. kierros  la 11.02.2023 KarjUra2   - X         1  - 4

5. kierros  su 02.04.2023 Gambiitti2 - KarjUra2  0  - 5 WO


Lohko 4

HämSK         4  3 1 0   7  15.0

--------------------------------

MatSK 3       4  3 0 1   6  11.5

X             4  1 2 1   4  10.5

Me-Ra         4  0 2 2   2   8.0

--------------------------------

KarjUra 2     4  0 1 3   1   5.0

Gambiitti 2   0  0 0 0   0   0.0



III-divisioona, lohko 1

HSC 3         4  3 1 0   7  11.5

--------------------------------

MatSK 4       4  2 2 0   6  12.0

ÅmSK          4  1 1 2   3   9.0

KirkSK        4  1 0 3   2  10.0

LauttSSK 3    4  0 2 2   2   7.5


SSL, Seurajoukkueiden SM-kilpailu 2022/23, Tuolspalvelut



       *        *        *        *        *

Joukkuepikashakin 58. SM-turnaus 06. - 07.08.2022:


Joukkuepikashakin SM 2022, alkuryhmä E, Board list   KarjURA1  

Joukkuepikashakin SM 2022, alkuryhmä C, Board list   KarjURA2


Joukkuepikashakin SM 2022, Ryhmä M, Board list   SM/FM


Joukkuepikashakin SM 2022, Ryhmä 1, Board list   KarjURA1

Joukkuepikashakin SM 2022, Ryhmä 3, Board list   KarjURA2

       *        *        *        *        *

Pikashakin SM 23.10.2022.

S50-sarja: Pikapelit vaihtovärein(3 min+2 s/siirto)

10. Syvälahti Heikki 2096 KarjUra   15/28.
11. Raki Jyrki       2040 Gambiitti 15/28.

Suomen mestaruudesta pelattiin uusinta:

Raki      – Syvälahti  1–0,

Syvälahti – Raki       1–0. =  1-1.

Armageddon: Syvälahti – Raki  1–0.

       *        *         *        *       *

Nousukarsintaottelu, 19.03.2022

KarjURA 2  -  Gambiitti 4      4½ - ½

Jimmy Wikman     - Aleksi  Kaitala 1 - 0

Bo Hellen        - Tommi Peltola   1 - 0

Stefan Söderberg - Aulikki Ristoja 1 - 0

Victor Wilson    - Martti Kukkonen ½ - ½

Bassel Badawien  - Juho Kahlos     1 - 0

Onnittelut!       KarjURA 1,    2 div ---> 1 div.  2022

Gratulationer!  KarjURA 2,    3 div ---> 2 div.  2022

 *  *  *  *  *  *  *

16th IBCA Chess Olympiad for the Blind and Visually Impaired 2021

Joukkuekokoonpano Finland:

1.  Tonteri Ari                  FIN  503479     2,0 / 9

2.  Holmela Kari              FIN  505528     5,0

3.  Wikman Bengt           FIN  503681     3,0   

4.  Ruohonen Teemu      FIN  506605     3,5    

       *     *     *     *     *

Joukkuepikashakin 58. SM-turnaus 06. - 07.08.2022


        JIMMYN  40  VUOTIS  JUHLA-BLIXTITURNAUS  20.05.2023 klo  12.00  Karjaalla

Kirjoitusvirhe / Skrivfel :   Ottelu  14. Toivo Högberg  -  11. Ralf Rehn   1 - 0 . --->Oikea tulos :  0 - 1 .

Lopputulos :     Ralf Rehn = 14,5 pistettä     ja     Toivo Högberg = 5,0 pistettä.

Get in touch: